Бошњаци увозе 100.000 гласача у РС?
ЦИЉ УКИДАЊЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ, ОБЕЗБЕЂИВАЊЕМ ВЕЋИНЕ ЗА ИЗГЛАСАВАЊЕ „РУШЕЊА“ ДЕЈТОНА И ПРОМЕНЕ УСТАВА БИХ
УКОЛИКО се законским решењима не стане у крај фиктивним пријавама гласача и онемогући лажна пријава места боравка, Републици Српској на предстојећим парламентарним изборима прети „сребренички сценарио“ - упозоравају представници српских странака из Сребернице, пишу "Новости".
- Уколико се понови сценарио фиктивне пријаве бирача и изборног инжењеринга, овога пута у свим градовима Републике Српске, доћи ће до „увоза“ 100.000 гласача Бошњака из Федерације који ће омогућити избор најмање пет посланика у парламенту РС и тиме ће бити омогућен почетак уставног урушавања БиХ - рекао је Радомир Павловић, председник Сребренице.
Креатори будуће лажне слике, додаје Павловић, чланови су организације „Гласаћу за Сребреницу“ на челу са Емиром Суљагићем, који су овога пута оформили организацију „1. март“ за потребе парламентарних избора 2014. године.
Павловић истиче да није тајна да ће то удружење радити на регистрацији бошњачких бирача да би обезбедило избор пет Бошњака из РС у парламент БиХ с циљем укидања Српске, обезбеђивањем већине за изгласавање „рушења“ Дејтонског споразума и промене Устава БиХ. Са оваквом констатацијом се слаже и Момчило Цвјетиновић, председник Српске демократске странке у Сребреници.
- Ако им се то дозволи и ако успеју, то би им омогућило промену Устава БиХ, ревизију Дејтонског споразума и као коначни циљ укидање Републике Српске - рекао је Цвјетиновић.
Он је истакао да је циљ тог удружења да се укидањем Републике Српске и дестабилизацијом стања застраши српски народ да би се под притиском иселио из БиХ и да се на том простору, по угледу на Косово, створи монолитна исламска држава.
Павловић и Цвјетиновић су додали да ће ово удружење бити плашт за прање пара, јер је за фиктивну регистрацију бошњачких бирача у Сребреници утрошено више од 200.000 марака, од којих је већину обезбедила Турска, али и наводне невладине исламистичке хуманитарне организације.
Пред Окружним тужилаштвом у Бијељини у току су истражне радње у оквиру предмета „Суљагић и остали“ због изборног инжењеринга.
У истрази која је отворена по пријави групе грађана Сребренице изражава се сумња у лажну пријаву боравка за више од 500 лица која су уочи локалних избора у октобру пријавила, а након избора одјавила боравак у Сребреници.
О мањкавости постојећег Закона о пребивалишту и боравишту држављана БиХ из 2001. године говори и својевремено фиктивно пријављивање криминалаца на адреси Председништва БиХ.
ПРЕДЛОГ ИЗМЕНА ЗАКОНА
ПРЕДЛОГ измена Закона о пребивалишту и боравишту грађана БиХ, пре годину дана у БиХ парламенту срушили су федерални посланици. Нови предлог измене Закона о пребивалишту и боравишту држављана БиХ, којим се уводе строже контроле пријаве пребивалишта требало би да се нађе на дневном реду БиХ парламента почетком марта.
Министар цивилних послова БиХ, Средоје Новић најавио је да ће почетком марта поново упутити у процедуру измене Закона о пребивалишту, без обзира на противљење бошњачких странака.
Новић је истакао да је садашњи закон неодржив, јер омогућава да се свако пријављује где год жели, због чега се дешавало да се доказани криминалци пријаве да живе на адреси Председништва БиХ.