„Против диктатуре” светионицима новинарства у Србији сматра „Време”, Н1, Данас и НИН

ОПЕТ ИХ БИЛО САМО НЕКОЛИКО ДЕСЕТИНА, А УЗВИКИВАЛИ „ВУЧИЋУ, ЛОПОВЕ” И „ХОЋЕМО КУЛТУРУ А НЕ ДИКТАТУРУ”

          НЕКОЛИКО десетина учесника протеста „Против диктатуре” прошетало је вечерас од Трга Николе Пашића до редакције недељника Време, а потом се зауставило у Кнез Михаиловој улици где су изразили подршку свим слободним и објективним медијима.

          На протесту је речено да ће грађани увек бити уз слободне медије који су били уз грађане.

          Представници редакције Време изашли су како би захвалили на подршци учесницима протеста „Против дикатуре” и поделили им примере тог недељника.

          Учесници протеста окупили су се после 18 часова испред Дома Народне скупштине на Тргу Николе Пашића одакле су Дечанском улицом прошетали до Кнез Михаилове улице.

          Дечанска улица била је затворена за саобраћај. На челу колоне био је истакнут велики транспарент „Против диктатуре”, а демонстранти су дували у пиштаљке и носили транспаренте „Против терора власти”, „Слобода медија”, „Слободно новинарство Н1, Данас, НИН”.

          Окупљени су током шетње узвикивали „Вучићу лопове”, „Хоћемо културу, а не диктатуру” и „Онесвести се”.

          Како је најављено на Фејсбук групи преко које је протест организован, демонстранти су данас желели да изразе подршку недељнику „Време”, као „једном од последњих објективних медија у Србији”.

          Покрет „Против диктатуре”“ оценио је раније у саопштењу да у Србији влада медијски мрак и да власт покушава да онемогући информисање грађана о потезима у држави, али и о потписивању међународних документа и уговора.

          „Последице медијског мрака су немерљиве, а огледају се у неинформисаности грађана о основним међународним документима које ова власт подржава, попут Бриселског споразума и докумената повезаних са њим, чије значење и последице никада нису у целости и довољно јасно објашњене држављанима Србије”, наводи се у саопштењу које је објављено пред почетак протеста.

          „Против диктатуре” навео је да су новинари морали да се обраћају поверенику за информације од јавног значаја како би добили информације у „случају хеликоптер”.

          (Бета)

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари