ПЕТРОВИЋ: Не идем из ДС, нека ме избаце

СТРАНКА ТРЕБА ДА СЕ БАВИ СУШТИНСКИМ ПИТАЊИМА А НЕ ТИМЕ ДА ЛИ У ПАРЛАМЕНТУ СЕДЕ БИВШИ МИНИСТРИ

         ЧЛАН Главног одбора ДС Душан Петровић каже за „Блиц“ да неће вратити посланички мандат и да из ДС-а неће отићи, јер је то је његова кућа већ 20 година.

         „ДС треба да се бави суштинским питањима, а не тиме да ли ће у парламенту седети бивши министри или не, јер нисмо за то добили мандат грађана“, рекао је Петровић.

         Он је истакао да је заблуда да је формирао странку Западна Србија и да су то дезинформације које су неки функционери ДС ширили по медијима.

         „Западну Србију су формирали бивши функционери и одборници УРС-а у Шапцу када су одбили наредбу Млађана Динкића да сруше локалну власт. И једина веза је та што су они данас партнери са ДС и заједно чинимо већину коју су грађани изабрали“, казао је Петровић.

         Он је рекао да је разговарао с неколицином људи из ДС до чијег му је мишљења стало о теми коју је изложио на седници Главног одбора ДС да Србија буде подељена у три целине - Београд, Војводину и централну Србију и објаснио да би те целине имале своје парламенте, буџет и извршну власт, а пре свега водиле би економску политику.

         “Држава Србија би, с друге стране, водила војску, спољне послове, безбедносне службе, унутрашње послове, правосуђе, уређење и заштиту јединственог тржишта и монетарну политику. Ми лоше живимо зато што је наш политички систем неподобан и не може да мобилише природне и људске ресурсе које Србија има. Годишње произведемо хране вредне десет милијарди евра, а могли бисмо да произведемо хране од 100 милијарди евра“, рекао је Петровић.

         Он је додао да је идеја да дођемо прво на 30 милијарди, па онда и на 100 милијарди евра.

         Петровић сматра да председник ДС Драган Ђилас треба да буде водећа опозциона фигура у земљи, али му тај посао веома отежава чињеница да је он и власник великог пословног система и градоначелник Београда, самим тим и један од политички најмоћних људи.

         “ДС треба да има јасну политику која даје одговоре на најважнија питања која земља има. Видим да је критика уродила плодом, с обзиром на то да сам видео да би ДС требало да до краја фебруара има дефинисане одредјене сегменте те политике“, рекао је он.

         Он је казао да је последњих 12 година циљ економске политике Србије да Млађан Динкић добије на изборима пет одсто гласова, а не да се Србија развија.

        “За то није Динкић крив, него потпуно неуравнотежен политички систем. Динкић га само користи. Он би, након децентрализације коју предлажем, морао да добије изборе и у Београду и у Војводини и у централној Србији, а избори за државну власт би одлучивали смер у којем ће се земља кретати“, рекао је Петровић.

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари