Директор Ипсоса тврди да на „Вучићевим изборима” није било крађе - само брљотина

СРЂАН БОГОСАВЉЕВИЋ: СЕТИТЕ СЕ КОЛИКО ЈЕ ТРАЈАЛО БРОЈАЊЕ ГЛАСОВА НА ФЛОРИДИ…

Срђан Богосављевић

  • Постоји „гомила бирачких места”, где нико није уложио приговор по било ком основу, али се, каже „просула кафа”, „пао бурек” преко записника, записник је писан нечитким рукописом, преписивали су, потписивао један уместо свих осталих, иако су сви били за столом...

        СРЂАН Богосављевић, дугогодишњи директор Ипсос стратеџик маркетинга и човек иза којег су бројни избори, не само у Србији, није претерано изненађен изборним и постизборним дешавањима, а, на примедбе зашто је РИК-у требало толико времена да се дође ко коначних резултата, кратко каже: „Сетите се Флориде....”.

        Богосављевић, наиме, за Танјуг истиче да „то овако изгледа од како се броји код нас“, и наводи да од десетак хиљада бирачких места увек постоји пар стотина, до 300, на којима је „нешто забрљано”.

        „Постоји један број места на којима има приговора, и, ако су оправдани, гласање се понавља”, наводи Богосављевић.

        Он, међутим, указује да постоји „гомила бирачких места”, где нико није уложио приговор по било ком основу, али се, каже „просула кафа”, „пао бурек” преко записника, записник је писан нечитким рукописом, преписивали су, потписивао један уместо свих осталих, иако су сви били за столом...

        „И то је сваки пут било тако”, каже Богосављевић, позивајући се на изборну хронологију.

        Истиче, међутим, да никад тих 150 до 200 спорних бирачких места од 10-так хиљада није ништа значило, осим, као што је сада случај, када једна странка улази или испада за само један глас.

        „Онда то постаје велики проблем и добије огромну пажњу као сада”, наводи Богосављевић.

        Он подсећа на то колико је на претходним америчким изборима трајало пребројавање гласова на Флориди:

        „Три месеца су се због тог једног гласа ломила копља”.

        „Дакле, када се ломи резултат, а сада је то случај код нас, онда је тако”, каже Богосављевић и оцењује да никаквог проблема не би било, нити би се било ко тиме бавио да су ДСС-Двери на 4,8 или на 5,2 одсто.

        Додаје да, када се узме у обзир толики број бирачких места и чињеница да Србија нема потпуну аутоматизацију изборног процеса, сасвим је нормално да постоје записници који су у једном малом броју бирачких места лоше направљени, неуко, нечитко, просто - лоше.

        Танјуг

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари