Дачић признао да и не покушава да у Тачијевој држави прави било какву српску државу

ПОКУШАВА ДА УВЕРИ ЈАВНОСТ ДА У ЊЕГОВОЈ И ВУЧИЋЕВОЈ ВЛАДИ НЕМА НИКАКВИХ ПРОБЛЕМА

  • Признао и да се Шиптари не слажу да у северној Митровици постоји основни суд и да ће се са Тачијем (и Ештоновом) срести у Бриселу и сутра и (највероватније) 13. децембра

         ПРЕМИЈЕР Ивица Дачић негирао је данас медијске наводе да у раду владе постоје проблеми.

         Он је новинарима рекао да влада функционише много боље после реконструкције и да постоји много више консултација, координације и заједничких ставова. Он је додао и да после реконструкције „није било проблема у раду владе“.

         Признао је да постоје отворена питања која се не тичу односа у влади, већ концепата странака које чине владу. Према његовим речима, ту спада и шта социјалисти мисле о одређеним законским предлозима и решењима, а шта друге странке и „то је сасвим нормална атмосфера“.

         Уочи сутрашњег наставка „дијалога“ Београда и Приштине у Бриселу, рекао је да очекује највише проблема с успоставаљањем Основног суда у северном делу Косовске Митровице, јер се томе противи приштинска страна.

         „Највише проблема очекујем да ће бити у области правосуђа - највише у оном делу око Основног суда који треба да постоји у северном делу Косовске Митровице“, рекао је Дачић новинарима.

         Он је истакао да проблеме очекује због противљења приштинске стране да седиште тог суда буде у северном делу Косовске Митровице „мислећи да тако желимо да створимо неку посебну државу у држави“.

         Дачић је негирао тај став приштинске стране, истакавши: „Ми једноставно желимо да етничка структура запослених ( у суду) прати етничку структуру становништва у том делу Косова и Метохије“.

         Он је поновио да ће тема сутрашњих разговора са високом званичницом ЕУ Кетрин Ештон и косовским премијером Хашимом Тачијем бити „сагледавање ситуације након локалних избора на Косову и Метохији“

         Према његовим речима, тема разговора биће и наставак примене оног што је предвиђено Бриселским споразумом када је реч о полицији и правосуђу.

         „Биће речи и о следећим корацима у правцу конституисања Заједнице српских општина и дефинисању неких будућих тема“, најавио је Дачић.

         Он је навео и да постоји оријентациони договор да после сутрашњег састанка, ако буде потребно, „а вероватно ће бити“, буде одржан још један - највероватније 13. децембра.

         Дачић је објаснио и да је то договорено да би пре подношења извештаја Кетрин Ештон „што више ствари било урађено, односно започета њихова имплементација“ по Бриселском споразуму.

         (Тањуг)

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари