Београд: У протестној колони неколико стотина углавном младих, на челу опет добошар
И ДАЉЕ СЕ НЕ ЗНА КО СУ ОРГАНИЗАТОРИ, ЈОШ УВЕК НЕМА НИКАКВИХ НАСТУПА И ГОВОРА…
- Како се наводи на Фејсбук страници „Против диктатуре“, студенти захтевају смену политичке елите на челу с Александром Вучићем, фер и слободне изборе, смену чланова Републичке изборне комисије и Регулаторног тела за електронске медије, моментално разрешење свих страначких и корумпираних функционера у јавним предузећима, децентрализацију, промену приоритета економске и социјалне политике, побољшање права радника, заштиту животног стандарда становништва…
ПРОТЕСТ „Против диктатуре“, 12. по реду, почео је вечерас у Београду окупљањем у 18 сати испред Дома Народне скупштине, одакле се колона са неколико стотина углавном младих упутила ка Теразијама у шетњу централним градским улицама.
Колону предводе добошари, а на челу су учесници који носе велики транспарент „Фер и слободни избори, слобода медија, департизација, децентрализација, заштита и побољшање радних права“.
Учесници протеста дувају у пиштаљке и носе транспаренте „Против терора власти“, „Вучић демократа, ја диктатор“, „Не дамо“, „Бори се за боље сутра“.
У том телу града, на Тргу Николе Пашића и у Булевару краља Александра саобраћај је затворен од 18.30. Саобраћајна полиција регулише саобраћај.
Организатори протеста и даље нису познати, а на скуповима студената се нико званично не обраћа.
Како се наводи на Фејсбук страници „Против диктатуре“, студенти захтевају смену политичке елите на челу с Александром Вучићем, фер и слободне изборе, смену чланова Републичке изборне комисије и Регулаторног тела за електронске медије, слободу медија која би се огледала у смени одговорних уредника Радио-телевизије Србије и Радио-телевизије Војводине и оштрих казни за уреднике свих медија који крше медијске законе и кодекс.
Студенти затим траже моментално разрешење свих страначких и корумпираних функционера у јавним предузећима, децентрализацију, као и промену приоритета економске и социјалне политике, побољшање права свих радника, заштиту животног стандарда становништва и у потпуности јавно финансирано и свима доступно образовање и здравство.
Влади је дат рок за испуњење тих захтева, а то је 17. април.
Протести „Против диктатуре“ почели су у понедељак, 3. априла, дан после избора.
Бета