„Шешељ се сад не осећа лоше, али му је у Хагу угрожено здравље“

СРС УПОЗОРИЛА ДА СЕ ВЛАСТ СПРЕМА

ДА КИМ ИЗБРИШЕ ИЗ ПРЕАМБУЛЕ УСТАВА СРБИЈЕ

Вјерица Радета

  • Месецима нас сви представници издајничког Тадићевог прозападног режима, уверавају да ће учинити све да се сачувају институције Републике Србије. Ми их онда питамо - рекла је у име СРС Вјерица Радета - како ће сачувати те институције ако су спремни да не одрже изборе на целом Косову и Метохији?
  • Пре три дана се у Народној скупштини водила расправа о значају и утицају парламента у европским интеграцијама. Једина странка која има посланике, додуше напредњаци имају украдене радикалске мандате, која није учествовала у расправи била је напредњачка странка. Они се нису усудили да пред јавношћу кажу, пошто је то било пред ТВ камерама, да се одричу Косова и Метохије

        ТАДИЋЕВ режим не крије да је апсолутно спреман да активно учествује у признању тзв. државе Косово. Приближавају се избори и очигледно им је потребна подршка Запада, па не могу да скривају оно о чему ми причамо већ дуже време.

        Две су тврдње актуелне ових дана. Једна се односи на наговештаје промене Устава Републике Србије, а друга је дошла чак од председника парламента - да није извесно да ће се наредни избори одржати на територији Косова и Метохије.

        Када је реч о некаквој иницијативи за промену Устава Републике Србије, познато је да је то актуелно већ 6-7 месеци и да се, ту и тамо, неки политичар из владајуће коалиције и тзв. опозиционари Николићеви и Вучићеви, изађу у јавност са идејом да би требало да се промени Устав. Неки наводе да би то требало због великог броја посланика, неки кажу, као пре неки дан државни секретар у Министарству за рад и социјалну политику, да се држава Србија сада стабилизовала и да треба и Устав да прати неке савремене токове. Невероватна изјава државног функционера.

        Али, суштина је да променом Устава хоће да избришу уставну преамбулу која гарантује да је Косово и Метохија саставни део Републике Србије. Све друге приче о промени устава се у јавности презентују да би се скренула пажња са онога што је суштинска намера.

        Такође смо ових дана, од госпође Ђукић-Дејановић, сазнали да се у владајућој коалицији озбиљно разговарало о промени Устава, али нису имали двотрећинску већину, па се нису упустили у тај посао, ја бих рекла - у ту авантуру.

        Ми се, у Српској радикалној странци, надамо да ти после наредних избора неће имати двотрећинску већину за тако отворено распарчавање Србије. Зато, као свој максималистички став о резултатима наредних избора, износимо тежњу да освојимо власт, или, као минималистички, да освојимо најмање једну трећину како бисмо спречили промену Устава и брисање преамбуле која гарантује да је Косово и Метохија у саставу Републике Србије.

        Када је реч о изборима на Косову и Метохији, ако председник парламента, који расписује локалне изборе, каже да се размишља и расправља о томе да на Косову и Метохији не буду одржани избори, онда је то веома забрињавајуће. То је скандалозан став владајуће коалиције.

        Месецима нас сви представници издајничког Тадићевог прозападног режима, уверавају да ће учинити све да се сачувају институције Републике Србије. Ми их онда питамо - како ће сачувати те институције ако су спремни да не одрже изборе на целом Косову и Метохији?

        Навешћу пример општине Штрпце где имамо регуларно изабрану власт - председника општине, одборнике, који су изабрани на изборима које је расписала држава Србија. Паралелно, у Штрпцу         имамо и тзв. власт људи који су, нажалост Срби, изабрани на шиптарским изборима, који су, што се тиче Српске радикалне странке и Устава Србије, апсолутно нелегални и нелегитимни. Сад, ако власт каже да неће одржати изборе на Косову и Метохији, то онда аутоматски значи да, кад истекне мандат постојећим скупштинама општина на Косову и Метохији, које су легално изабране на изборима државе Србије, Шиптари ће моћи да нормално распишу неке своје изборе и да тамо успоставе своју власт.

        Шта то онда значи, ако не - укидање институција Републике Србије на тероторији Косова и Метохије?

        Ово је потврда да Тадићев режим не преза ни од чега да би се додворио својим пријатељима са Запада, а све у сврху њихове подршке за наредне изборе.

        Међутим, постоји још једна странка, која је још спремнија од Тадића и његове коалиције да занемари Косово и Метохију и да стави Европску унију у први план. То су напредњаци, Вучићеви и Николићеви. Видели сте да су се састали са представницима Европске уније пре два дана и да су отворено рекли да им је ЕУ приоритет.

        Онај коме је ЕУ приоритет, јасно ставља до знања да га не интересује Косово и Метохија. Јер, с друге стране имамо притиске ЕУ да морамо да се одрекнемо Резолуције 1244 и да на тај начин Србија прихвати лажну државу Косово.

        Потврда ове наше тврдње је и оно што се десило пре три дана у Народној скупштини када се водила расправа о значају и утицају парламента у европским интеграцијама. Једина странка која има посланике, додуше напредњаци имају украдене радикалске мандате, која није учествовала у расправи је била напредњачка странка. Они се нису усудили да пред јавношћу кажу, пошто је то било пред ТВ камерама, да се одричу Косова и Метохије. С друге стране, нису смели ни да се замере Европској унији, јер је Дежер седео преко пута, па где би се они на тај начин замерили свом пријатељу.

        Новинар: Има ли неких вести о здрављу др Шешеља?     

        Радета: Ми се чујемо са председником редовно. Он се тренутно не осећа лоше, али, његово здравствено стање је, како су то лекари изнели, веома озбиљно. Лекарски тим из Србије, кога је Војислав Шешељ прихвато да га прегледа у Хашком трибуналу, тврди да је он тамо неадекватно лечен.

        У целој 2011. је био медицински запуштен и нису предузимане медицинске мере које су биле потребне да се његово здравствено стање заштити. Нажалост, управо због тих пропуста лекара у Хашком трибуналу и генерално због Хашког трибунала, здравље Војислава Шешеља је угрожено. 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари