„Ц Маркет је купљен знатно испод цене: за 29 милиона евра, а продат за милијарду”

БИВШИ СТЕЧАЈНИ УПРАВНИК „РАДА” МИЉКО ЖИВОЈИНОВИЋ

ПОСРЕДНО ОПТУЖИО МИШКОВИЋА

Миљко Живојиновић

        НЕКАДАШЊИ стечајни управник „Рада” Миљко Живојиновић, оптужен као један од 34 члана групе познате као „стечајна мафија” који је шест година у бекству, укључио се данас видео линком из Париза на конференцију за новинаре у Прес центру УНС-а, коју су организовали браниоци оптужених.

       Живојиновића је током укључења тврдио да је поступак против њега и осталих оптужених монтиран због приватних интереса неких појединаца.

       На конкретно питање новинара да ли је у питању приватни интерес власника Делта холдинга Мирослава Мишковића, Живојиновић је одговорио да за то нема доказе, али да се из околности и његових „конклудентних радњи”, (радња која указује на нечију вољу или намеру), како је навео, то може закључити.

       „Ја немам доказе да је то урадио Мишковић, али куповина Ц Маркета знатно испод цене - за 29 милиона евра, па продаја за милијарду, политичко окружење у ком је био и друге околности говоре томе у прилог, а на јавности је да закључи”, рекао је Живојиновић за којим је због бекства на снази међународна потерница.

       Адвокати Горан Кљајевић, Мирослав Тодоровић, Александар Лојпур говорили су о кршењу права одбране, тврдећи да председник судског већа које суди тој групи судија Душан Војиновић жели да по кратком поступку оконча поступак који траје већ шест година, јер жели да се врати у Нови Сад одакле је делегиран, а мандат му истиче 31. децембра.

       Браниоци оптужених из групе познате као „стечајна мафија”, већ три дана бројним процесним захтевима одлажу излагање завршних речи на суђењу, које се наставља сутра у Палати правде.

       Оптужница против окривљених подигнута је у октобру 2006, шест месеци након хапшења осумњичених, а суђење је почело у јануару 2007.

       Припадници групе се терете да су од почетка 2003. до хапшења 12. априла 2006. куповали предузећа у стечају по знатно нижим ценама и узимали провизију од њихове продаје.

       Први на оптужници означен је некадашњии председник Трговинског суда у Београду Горан Кљајевић, а поред њега као организатори помињу се београдски адвокат Немања Јоловић, некадашњи директор Кредитно-експортне банке Секула Пијевчевић, власник „Еко продукта” Милинко Брашњевић, као и некадашња директорка „Поштанке штедионице” Јелица Живковић.

       Некадашњи директор „Ц маркета” Слободан Радуловић налази се у бекству и суди му се у одсуству.

       Тужилаштво за организовани криминал је у септембру прецизирало оптужницу против „стечајне мафије” и одустало од кривичног гоњења Светлане Пантовић-Брашњевић.

       У оптужници није прецизирана материјална штета коју је та група својим деловањем причинила држави и грађанима, али у тужилаштву процењују да се ради о износу од 30 до 50 милиона евра.

       (Политика)

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари