Путин и Москва немају никакве везе са одлукама Београда поводом Косова
РУСКА ИНФОРМАТИВНА АГЕНЦИЈА OSTKRAFT
О СКОРОМ ОДЛАСКУ НИКОЛИЋА И ВУЧИЋА У СОЧИ
- Систем одлука нове власти у Србији, коју су формирали бивши српски националисти, подређен је обећању Европске уније да ће „Србији доделити датум почетка преговора о ступању у ЕУ“
- Посматрачи указују да председник Србије Томислав Николић оперативне консултације о политичком сценарију добија од својих хонорарних саветника: бивших амбасадора САД у Србији и Црној Гори Вилијема Монтгомерија (William Dale Montgomery) и Камерона Мантера (Cameron Munter)
НА основу информације из Београда, 24. маја председник Србије Томислав Николић и први потпредседник владе и координатор свих служби безбедности Србије Александар Вучић имају намеру да допутују у Сочи на сусрет са председником Русије Владимиром Путином.
Током пролећа 2013. године руководство Србије почело је реализацију великих одлука (признање независности Косова, подршку отцепљењу „црногорске цркве“ од Српске православне цркве, одустајање од подршке Републици Српској), за које је главна одговорност званично и јавно подељена са руководством Русије, посебно са В. Путином и министром одбране Сергејем Шојгуом (!), уз наглашаавање да су ти потези усаглашени са овим представницима власти Русије.
Руководиоци Србије на сусрету са В. Путином у Сочију имају намери да парафирају или чак склопе Споразум о стратешком партнерству Русије и Србије.
Истовремено, ново руководство Србије под непосредним руководством А. Вучића започело је кампању против партнера Газпрома у Србији за пројекат Јужни ток, партнера који ће се у наредном периоду, чини се, наћи у центру великог „коруптивног скандала“ против претходне владе Србије која је са В. Путином потписала споразум о изградњи Јужног тока.
Систем одлука нове власти у Србији, коју су формирали бивши српски националисти, реторички је подређен обећању Европске уније да ће „Србији доделити датум почетка преговора о ступању у ЕУ“, али посматрачи указују да председник Србије Томислав Николић оперативне консултације о политичком сценарију добија од својих хонорарних саветника: бивших амбасадора САД у Србији и Црној Гори Вилијема Монтгомерија (William Dale Montgomery) и Камерона Мантера (Cameron Munter).
У Москви се пажљиво прате последње одлуке власти Србије о Косову и реакције на те одлуке српског друштва, посебно Српске православне цркве.
У Москви се полазило и полази од тога да све те одлуке законите власти Србије треба да имају независни и суверени карактер.
Због тога покушаји да се одговорност за те одлуке подели са било ким изван Србије, а посебно са Москвом, имају несумњиво лажан и недобронамеран карактер.
У Москви категорички одбацују све измишљотине и тумачења о тобожњем учешћу високих функционера Русије у доношењу суверене одлуке власти Србије поводом Косова, и са дубоким уважавањем и разумевањем се односе према гласу Српске православне цркве и истинском изражавању воље српског народа за шта би најбоља форма, у складу са међународном праксом, био референдум.