Моћни ракетни систем С-400 добија – још моћније ракете

АМЕРИЧКИ И РУСКИ ВОЈНИ ЕКСПЕРТИ СЛОЖНИ ДА МУ НИ BOEING EA-18 GROWLER НЕ МОЖЕ НИШТА

  • С-400 је ракетни систем средњег и повећаног домета, а служи одбрани од авио-удара, стратешких, крстарећих, тактичких и оперативно-тактичких ракета и балистичких ракета средњег домета. У стању је истовремено гађа до 36 различитих циљева и да за то користи до 72 ракете
  • ТАЈЛЕР РОГОВЕЈ: Ни Boeing EA-18 Growler, ако нема помоћ, није у стању да уништи С-400.  Поготово не може да изађе на крај са пуком ПВО у чијем саставу су С-400. С друге стране,  С-400 је сасвим способан да обори Growler својим ракетним рафалом ако се тај авион нађе у домету макар једног дивизиона С-400
  • МИХАИЛ ХОДАРЈОНОК: Growler није у стању да гарантовано уништи С-400 чак ни са већих и великх растојања. Ипак, ни С-400 није „апсолутно оружје”.Русија би – у случају озбиљенијег сукоба – против Growler усмерила своју ловачку авијацију, а по туђим радарима-ометачима у том случају би „дејствовали” јуришни бомбардери или далекометна артиљерија и ракетне јединице

     

        РУСКИ  ракетни систем С-400 убрзо добија нову, моћнију ракету са већим дометом.

         Њена тестирања су у завршној фази, а „војни извор” агенције РИА Новости указао је да ће та ракета систему С-400 омогућити „максималну даљину гађања и уништавања циљева”.

         Исти извор је указао да ће С-400 са њом имати „цео прописани сет ракета које ће користити”.

         Скору појаву нове ракете најавио је у јулу прошле године начелник руских Зенитно-ракетних јединица генерал Сергеј Бабаков.  

         С-400 је ракетни систем средњег и повећаног домета, а служи одбрани од авио-удара, стратешких, крстарећих, тактичких и оперативно-тактичких ракета и балистичких ракета средњег домета. У стању је истовремено гађа до 36 различитих циљева и да за то користи до 72 ракете.

         Ово је само део разлога због којих је амерички експерт Тајлер Роговеј похвалио С-400 и оценио да је тај ракетни систем „фактички нерањив”.

         Притом је објаснио да је С-400 у стању да уништи ни Boeing EA-18 Growler, ако нема помоћ. С друге стране, тај авион, намењен радиоелектронској борби, није у стању да изађе на крај са пуком ПВО у чијем саставу су С-400.

         Роговеј прецизира да је С-400 сасвим способан да обори Growler својим ракетним рафалом ако се тај авион нађе у домету макар једног дивизиона С-400.         

         Главни уредник московског специјализованог листа „Војно-индустријски курир”, Михаил Ходарјонок, сагласан је да Growler није у стању да гарантовано уништи С-400 чак ни са већих и великх растојања. А да то поготово не може турски систем Корал. Чак ни уз помоћ радиоелектронских сметњи које би „збуниле” С-400.

         Роговеј је уверен да би за борбу са С-400 најподеснији били стелс-авиони наоружани далекометним пројектилима, којима би помагали и обични F-16 опремљени високопрецизним крстарећим ракетама AGM-158 JASSM. Њима би, сматра амерички експерт, могли да помогну и F-35 који би користили мале и тешко уочљиве бомбе.

         Ходарјонок признаје да ни С-400 није „апсолутно оружје” и наглашава да би Русија – у случају озбиљенијег сукоба – против Growler усмерила своју ловачку авијацију, а да би по туђим радарима-ометачима у том случају „дејствовали” јуришни бомбардери или далекометна артиљерија и ракетне јединице.

         Он је, иначе, открио да руска ПВО у Сирији има три ешелона. Да најистуреније „линије” бране С-400, да „унутрашњост круга” штите ракетни системи средњег домета «Бук-М2», а да су сасвим унутра - топовско-ракетни системи „Панцир-С1”.

         Према његовим речима: оно што би пролетело мимо С-400 – дочекивали би «Бук-М2» и „Панцир-С1”. Као у оној нашој песми: што пропусти Дијете Грујица, то дочека Дел Радивоје...

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари