Звезда и поразом избацила Хелсинки

ЦРВЕНО-БЕЛИ НИСУ БИЛИ УБЕДЉИВИ ПРОТИВ ПРВАКА ФИНСКЕ, НА КРАЈУ БИЛО 2:1

* Финци повели тако што је Родић на тридесетак метара од гола по средини изгубио лопту, Далстром је се докопао, дриблингом избацио  Бабића на ивици казненог, остао сам пред Борјаном и полувисоким ударцем у контра угао га савладао - 1:0

________________________________________________________________________

Хелсинки Стадион: Телиа арена. Гледалаца: 10.518. Судија: Алан Бјери (Швајцарска). Помоћници: Алан Хајнигер и Ефе Курнаца (Швајцарска). Жути картони: Алхо (ХЈК), Павков (Црвена звезда). Стрелци: 1:0 Себастијан Далстром у 46, 1:1 Душан Јованчић у 56, 2:1 Рику Риски у 92. минуту.

ХЈК: Рудаков, Алхо, Обилор, Ошонеси, Рафиња (од 66. Виктор Луиз), Каиринен, Пара Синистера (од 77. Вананен), Риски, Далстром, Менсах, Тарасов (од 46. Ваиринен). Тренер: Тони Коскела.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Бабић, Милуновић, Родић, Јованчић, Кањас (од 88. Дегенек), Јевтовић (од 75. Иванић), Марин, Бен, Боаћи (од 55. Павков). Тренер: Владан Милојевић.

ЦРВЕНА звезда је упркос поразу од ХЈК-а у надокнади 1:2 (0:0) прошла у 3. коло квалификација за Лигу шампиона.

Ривал Копенхаген, први меч је за недељу дана у Београду.

У односу на меч у Београду Јевтовић је на крилу играо уместо Иванића, а у средини терена теже повређеног Јовичића  заменио је новајлија Кањас

12. минут: Родић остао неометан на левој страни, центрирао је у срце казненог, на седам метара је натрчао Бен, био сам, гађао главом, али није био прецизан. Зицер је отишао у неповрат.

15. митут: Марин је код корнера кренуо ка аут линији, неопрезно је стартовао Алхо и добио жути картон.

28. минут: Ошонеси је пробао левицом са тридесетак метара, лопта је у лету променила смер и умало преварила Борјана. Била је то прва прилика за домаћина.

32. минут: Марин је кренуо ка казненом по левој страни, заломио два ривала, ушао унутра, вребао позицију за шут, гађао, али је изблокиран у повољној ситуацији.         46. минут: Родић је на тридесетак метара од гола по средини изгубио лопту, Далстром је се докопао, дриблингом избацио  Бабића на ивици казненог, остао сам пред Борјаном и полувисоким ударцем у контра угао га савладао - 1:0.

47. минут: Нова грешка одбране Звезде, Ваиринен који је тек ушао добио је лопту у фор ка петерцу, могао је да матира голмана Звезде, али се одлучио за асистенцију Менсаху на леву страну, и на срећу црвено-белих том приликом је уклизао и повредио Борјана,  неколико минута је потрајао прекид док лекари нису указали помоћ репрезентативцу Канаде.

55. минут: Павков је заменио неприметног Боаћија.

56. минут: Марин је био на левој страни, између четворице је гурнуо лопту у казнени, мало ка унутра нашао само Јованчића који се убацио, Звездин везњак је шутирао по земљи, на лопти је био голман Рудаков, али је испред њега уклизао Ошонеси, погодила га је лопта и у луку прелетела закопрцавши се у мрежи - 1:1.

75. минут: Иванић је заменио Јевтовића. У првој утакмици ситуација је била обрнута.

78. минут: Због једног старта, чини се ђоном, али је оштрог, Павков је пред казненим ривала добио жути картон, чини се преоштро.

84. минут: Бен је дао лопту Иванићу у фор, репрезентативац Црне Горе је остао очи у очи са голманом, али му је Рудаков бацањем у ноге одбранио.

86. минут: Добио је Иванић лопту на левој страни, био је сам као дух, кренуо је ка голу, дошао искоса на седам, осам метара, оклевао, циљао, пробао да пласира на крају, епилог - ништа.

89. минут: Менсах је са 14 метара натрчао на повратну лопту, али је лопта завршила неколико метара изнад гола.

90+2. минут: Далстром је са средине послао дубинску лопту на леву страну на ивицу казненог, Стојковић је био неопрезан, иза леђа му се прикрао Риски, примио лопту, повукао је корак, два и искоса матирао Борјана - 2:1.