Млади рукометаши победом отворили СП

„ОРЛИЋИ“ ОДЛИЧНОМ И ПОКРЕТЉИВОМ ИГРОМ У ОДБРАНИ

ДЕМОРАЛИСАЛИ СЛАБЕ АФРИКАНЦЕ

Јуниорски репрезентативци Србије у рукомету декласирали су Анголу са 31:14, у првом мечу Светског првенства у Бразилу.

У Уберландији није био неизвесности за разлику од прва два дуела европских селекција у групи и којој се Србија налази.

Африканци су постигли само три поготка у првом полувремену, а победник се могао наслутити већ после осам минута, када је селектор Анголе затражио тајм-аут у жељи да његови пулени постигну првенац (5:0).

Селектор Дејан Перић дао је шансу свим момцима, најефикаснији је био Младен Шотић са пет погодака, а једини који се није уписао у стрелце био је Иван Поповић.

„Орлићи“ су од самог старта, пре свега, одличном и покретљивом игром у одбрани деморалисали слабе Африканце, који једва да су и шутирали на гол. Млади Милан Јовановић је постигао свој четврти и последњи гол на мечу за +10 у 27. минуту (13:3). Највећу предност, Србија је имала у 57. минуту, када је на семафору стајало 30:12.

Србија игра други меч на шампионату у ноћи између среде и четвртка од 1.45, а противник је селекција Португалије, која је имала напад за победу против Румуније 26:26 на старту првенства.

Велико изненађење у нашој групи направио је Катар предвођен трофејним тренером Валером Ривером, који је савладао Шпанију 27:26.