Сваком по статива, Партизану и бодови

ГОЛ ЗА ЦРНО-БЕЛЕ ПОСТИГАО МИТРОВИЋ ГЛАВОМ, УТАКМИЦА ОДИГРАНА ПРЕД 3.000 ГЛЕДАЛАЦА

ФУДБАЛЕРИ Партизана су са 1:0 победили гостујућу Јагодину у последњој утакмици трећег кола првенства Србије.

Једини гол постигао је Александар Митровић ударцем главом у 41. минуту са пет метара, после центаршута Николе Нинковића са десне стране.

У првом полувремену Партизан је имао већи посед лопте, али је Јагодина имала више прилика.

Гости су најближи голу били у 31. минуту, када је Драган Стојков центрирао са десне стране, а Огњен Мудрински шутирао главом са осам метара, али је голман Владимир Стојковић уз помоћ стативе сачувао гол.

Јагодинци су прву шансу имали у 10. минуту после контранапада, када је Стојковић такође одбранио шут Мудринског.

Близу гола били су и у 20. минуту после корнера Јосипа Пројића, али је шут Вукашина Томића главом био непрецизан.

У другом полувремену Партизан је био бољи и лако сачувао предност.

Најбољу прилику за гол у том периоду игре црно-бели су имали у 50. минуту, после одличног додавања Нинковића за Лазара Марковића. Нападач домаћег тима је претрчао Александра Живановића и изашао сам пред голмана Игора Бонџулића, али је шутирао поред гола.

У 74. минуту Немања Томић је погодио стативу гостујућег гола после ударца са око 20 метара. У наставку акције шутирао је Мохамед Камара, међутим, погодио је капитена Сашу Илића па је свиран офсајд.

На стадиону Партизана било је око 3.000 гледалаца.

И Партизан и Јагодина сада имају по две победе и пораз.