Партизан на бод од нове титуле

После победе над БСК (2:0) и још једног кикса црвено-белих

* Победу црно-белима донели су Ламин Дијара голом у 11. минуту и Звонимир Вукић, који је био прецизан у 52.

ПАРТИЗАН се нашао на само бод од пете узастопне титуле! Брже и лакше него што су његови играчи и руководство очекивали.

Црно-бели су се нашли пред новим великим успехом победивши на свом терену БСК из Борче са 2:0. Али, и после новог кикса најближег и јединог гониоца Црвене звезде која је играла нерешено (1:1) са ОФК  Београдом.

Црно-бели су повели после ударца Дијаре са 18 метара по земљи. Сенегалцу је претходно лопту додао Мохамед Камара.

На 2:0 повисио је Вукић, а и код тог гола у акцији је учествовао Дијара. Он је прво погодио стативу гостујућег гола, а пошто му се лопта вратила у ноге, проиграо је усамљеног Вукића, који је шутирао са око седам метара између одбрамбених играча БСК-а.

За Партизан је бранио 24-годишњи голман Никола Петровић, којем је то био дебитантски меч. Стандардни чувар мреже црно-белих Владимир Стојковић је пропустио меч због жутих картона.

Фудбалери Партизана су били бољи ривал већи део утакмице, док су гости имали иницијативу само у последњих 30 минута, али им је недостајала завршница.

Победа Партизана могла је да буде и убедљивија, пошто је у 29. минуту после шута капитена Саше Илића лопту са гол линије избацио Алекдандар Радуновић, док је Вукић у 32. и 36. минуту погодио пречку,

У последњем минуту Дијара је изашао сам испред голмана Љуба Ковачевића, који је одбранио његов шут.