Звезда у Софији лако до 14. узастопне победе

ЛЕВСКИ НИЈЕ БИО ДОСТОЈАН ПРОТИВНИК, ТРЕНЕР РАДОЊИЋ ЈЕ ИСКОРИСТИО ОВУ УТАКМИЦУ ДА ОДМОРИ НЕКЕ ОД НОСИОЦА ИГРЕ

Црвено бели у Софији

Кошаркаши Црвене звезде декласирали су Левски са 99:58 у мечу 14. кола АБА лиге и тако су задржали максимални учинак.

Тим из Софије није био достојан противник, Звезда је већ средином друге четвртине водил са 35 поена разлике (44:9) и питање победника није се постављало ниједног тренутка.

Од 18 сати Металац у Ваљеву дочекују другопласирану Будућност, а коло се затвара у Скопљу, где Мега гостује екипи МЗТ-а.

Тренер Радоњић искористио је ову утакмицу да одмори неке од носиоца игре - Вилијамс је играо само пет минута на старту, Марјановић се после прве четвртине није враћао у игру, али му је и то било довољно да сакупи 10 поена и 7 скокова. Капитен Лука Митровић није ни улазио у игру.

Најефикаснији код црвено-белих био је Никола Калинић са 22 поена (5-6 за два, 4-5 за три), уз 7 скокова и 2 асистенције, а Мајк Цирбес додао је 14 поена (5-7 из игре) и 5 скокова. Немања Дангубић имао је 11 поена, 9 скокова и 3 асистенције, а Јака Блажич меч је окончао са 11 поена, 5 скокова и 4 асистенције.

Указану шансу на прави начин је искористио млади плеј Никола Ребић, који је уписао 11 поена (5-9 из игре за 20 мин), 2 скока и 7 асистенција. За домаћи тим Димитров је постигао 18 поена, Захаријев 14, а Гјуровски 11.

Осим убедљиве победе, видели смо и неколико атрактивних потеза црвено-белих - два закуцавања Дангубића у последњој четвртини, затим рампу Калинића, као и алеј-уп Ребић-Калинић на крају трећег периода.

Црвено-бели су у прошлом колу већ остварили најбољи старт у историји АБА лиге, а сада им недостаје једна победа да изједначе Партизанов низ од 15 тријумфа из сезоне 2007/2008. Звезда ће то покушати да учини у суботу против Цибоне.