Навијачи Галатасараја исекли лице Вуду

КАД ЈЕ НА КРАЈУ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ УБАЦИО ТРОЈКУ ЗА 67:73,

ХУЛИГАНИ СУ ЗАСУЛИ ГОСТУЈУЋЕ ИГРАЧЕ ПРЕДМЕТИМА

Дашон Вуд

После страшног догађаја пре утакмице са Црвеном звездом кад је убијен навијач црвено-белих Марко Ивковић, присталице Галатасараја направиле инцидент и у домаћем првенству, на мечу са Тофашом.

Гости из Бурсе су славили на врелом гостовању у Абди Ипекчију (87:98), али са крвавим главама. Дашон Вуд је убацио 33 поена са госте из Бурсе, али кад је на крају треће четвртине убацио тројку за 67:73, хулигани су засули гостујуће играче предметима, од којих је један погодио управо америчког плеја и посекао га по лицу.

Тофаш се склонио од паљбе којој је био изложен, а судије су дуго већале да ли да меч буде настављен. После десет минута и озбиљних притисака моћнијих (Галатасараја) дуел се завршио.

Црвена звезда ће угостити Галату у трећем колу Топ 16 фазе Евролиге. С обзиром на трагедију која се десила 22. новембра, велика напетост ће владати због новог судара две екипе.