Грешили кад је било најважније

Нови пораз кошаркаша Црвене Звезде од Цедевите - 91:90 (12:18, 28:24, 28:19, 23:29)

• Црвена звезда није играла лоше и у већем делу сусрета била је равноправан противник, али су њени играчи у кључним тренуцима правили грешке и дозвољавали много искуснијим кошаркашима Цедевите да поентирају када је било најпотребније

БЕОГРАД,  (ФоНет) - У четвртом колу регионалне Јадранске лиге, кошаркаши Црвене звезде изгубили су у Београду од загребачке Цедевите резултатом 91:90 (12:18, 28:24, 28:19, 23:29) и са учинком од једне победе и три пораза остали на зачељу табеле.

Црвена звезда није играла лоше и у већем делу сусрета билаје равноправан противник, али су њени играчи у кључним тренуцима правили грешке и дозвољавали много искуснијим кошаркашима Цедевите да поентирају када је било најпотребније.

После треће четвртине утакмица је била потпуно отворена, а у последњих десет минута гости из Загреба су успешно кажњавали сваку грешку црвено-белих и у нападу и у одбрани.

Ношена подршком око 3.000 навијача, Црвена звезда је у финишу сусрета успела да изједначи, али је потом Цедевита са две везане тројке стекла, како се показало, недостижну предност.

У последњих двадесетак секунди Београђани су тројкама Недовића и Марковића успели само да изборе частан пораз.

У наредном колу Црвена звезда ће 29. октобра дочекати екипу Златорога.

Кошаркаш Црвене звезде Бојан Радетић теже се повредио и према првим информацијама покидао је лигаменте колена, што би значило да ће паузирати неколико месеци.

Црвена звезда: Човић 7, Цветковић, Марковић 15, Лазић 3, Недовић 17, Лешиæћ Суботић 13, Радетић 3, Морисон 10,

Милутиновић 6, Б. Поповић 4, П. Поповић 12.

Цедевита: Дрејпер 4, Опачак 12, Смодиш 11, Петровић,