„Армејци“ са прага пораза до пете победе

НА ПОЛОВИНИ ПРВЕ ФАЗЕ ЕВРОЛИГЕ МАКСИМАЛНИМ УЧИНКОМ

МОГУ СЕ ПОХВАЛИТИ ТРИ ЕКИПЕ - ЦСКА, БАРСЕЛОНА И ОЛИМПИЈАКОС

Милош Теодосић

ЦСКА победио Лимож после 27:5 у четвртој четвртини и има скор 5-0, као Барселона и Олимпијакос. Саша Обрадовић са Албом силан у Загребу.

Налазимо се на половини прве фазе Евролиге, а максималним учинком могу се похвалити три екипе - ЦСКА, Барселона и Олимпијакос.

До петка увече у том друштву је био и Реал Мадрид, али су „краљеви“ кошем Мета Џенинга у последњем секунду изгубили од Ефеса у Истанбулу.

Зато група А има два лидера, а то су управо Реал и екипа Душана Ивковића.

ЦСКА се у Француској налазио на прагу првог пораза, када је крајем треће четвртине губио са 12 поена разлике (71:59).

Међутим, „армејци“ нису губили веру и стрпљење, стегли су одбрану, док је у нападу заблистао Павел Коробков, летошње појачање из Нижњег Новгорода, са 12 поена у серији од 27:5, којом је ЦСКА чак славио победу са комфорних 76:86.

Наравно да је значајан допринос дао и Милош Теодосић, који је нанизао укупно 16 поена (седам у последњој четвртини) и 12 асистенција.

РЕЗУЛТАТИ 5. КОЛА:

Група А
         Ефес - Реал 75:73
         Сасари - Жалгирис 92:80
         одиграно у четвртак:
         Уникс - Нижњи Новгород 73:79
         ТАБЕЛА: Реал 4-1, Ефес 4-1, Жалгирис 3-2, Нижњи 2-3, Уникс 1-4, Сасари 1-4.
Група Б
         Цедевита - Алба 67:80
         Лимож - ЦСКА 76:86
         у четвртак:
         Уникаха - Макаби 66:70
         ТАБЕЛА: ЦСКА 5-0, Уникаха 3-2, Макаби 3-2, Алба 2-3, Цедевита 1-4, Лимож 1-4.
Група Ц
         Барселона - Панатинаикос 78:69
         у четвртак:
         Емпорио Армани - Туров 90:71
         Бајерн - Фенербахче 86:93
         ТАБЕЛА: Барселона 5-0, Панатинаикос 3-2, Фенербахче 3-2, Армани 2-3, Бајерн 1-4, Туров 1-4.
Група Д
         у четвртак:
         Лаборал Кућа - Црвена звезда Телеком 66:86
         Нептунас - Валенсија 94:87
         Олимпијакос - Галатасарај 93:66
         ТАБЕЛА: Олимпијакос 5-0, Звезда 3-2, Галатасарај 2-3, Лаборал 2-3, Нептунас 2-3, Валенсија 1-4.