Лига шампиона: Дебакл Милана у Мадриду - 1:4

НАКОН ПРВИХ РЕВАНШ УТАКМИЦА ОСМИНЕ ФИНАЛА, ПЛАСМАН МЕЂУ ОСАМ НАЈБОЉИХ ТИМОВА ЕВРОПЕ ИЗБОРИЛИ СУ АТЛЕТИКО И БАЈЕРН

Арда Туран и Раул Гарсија

Милан је на „Висенте Калдерону“ изједначио голом Каке у финишу првог полувремена, а потом преко истог фудбалера имао велику прилику да поведе 2:1, а то је резултат који је Миланезе водио у четвртфинале.

Међутим, неколико тренутака касније, лопта након шута Арде Турана закачила је једног фудбалера Милана и преварила Абијатија за крај свих нада „росо-нера“.

Италијански великан распао се у наставку, па су Раул Гарсија главом у 70. и Тијаго Коста на асистенцију Сосе у 85. минуту одвели тим Дијега Симеонеа до великих 4:1.

Дуел у Мадриду памтиће се по првом голу Тијага Косте, који се у 3. минуту након центаршута Кокеа џордановски задржао у ваздуху неколико секунди, пре него што је врхом копачке скренуо лопту у мрежу за 1:0.

Бајерн није дрхтао као прошле сезоне против Арсенала, иако се није ни претерано трудио да добије меч након 2:0 из Лондона пре 14 дана.

Баварци су повели у 55. минуту преко Швајнштајгера, коме је асистирао Рибери, да би само два минута касније изједначио Арсеналов Немац Лукас Подолски, након велике грешке Лама. Лопта је након моћног шута фијукнула изнад главе Нојера, што је било све од „тобџија“, којима су до краја мећа требала још два гола.

Баварци су могли до победе у надокнади, али је Лукаш Фабијански одбранио пенал Томасу Милеру.

Резултати:

Атлетико Мадрид - Милан 4:1 - први меч 1:0 (Коста 3, 85, Туран 40, Гарсија 71 - Кака 27)
        Бајерн - Арсенал 1:1 - први меч 2:0 (Швајнштахгер 55 - Подолски 57)