Челси на фудбалском Олимпу, Чех одбранио три пенала

Драма у финалу Лиге шампиона у минхенској Алијанс арени – пред  62.500 гледалаца

* У пенал-рулет расплету није све најбоље кренуло за Челси, пошто је у првој серији ударац Мате са беле тачке одбранио Нојер. А онда је у четвртој и петој серији Чех одбранио ударце Олића и Швајнштајгера

* Ни након другог продужетка мрже се несу поново затресле. Трагичар додатних 30 минута био је Робен, којем је у 95. минуту Чех одбранио

ПЕНАЛ-рулет решио је освајача фудбалске Лиге шампиона. Челси се први пут у историји клуба попео на кров Европе, а јунак тима из Лондона је голман Петар Чех.

Челсију се није поновила 2008. када је у финалу у Москви после пенала поражен од Манчестер јунајтеда.

Са друге стране, Бајерн није успео да се домогне петог трофеја, а последњи је управо освојио после извођења пенала 2001. против Валенсије.

Није све најбоље кренуло за Челси, пошто је у првој серији ударац Мате са беле тачке одбранио Нојер. А онда је у четвртој и петој серији Чех одбранио ударце Олића и Швајнштајгера.

Ни након другог продужетка мрже се несу поново затресле. Трагичар додатних 30 минута био је Робен, којем је у 95. минуту пенал одбранио Чех. Освајача трофеја одлучиће пенали.

Крај другог продужетка

112. мин - нова шанса за Бајерн. Кејхил је изблокирао шут Гомеса, а Луиз расчистио испред Чеха

108. мин - добра прилика за Бајерн. Лам је убацио лопту у шеснаестерац, Олић покушао да упосли ван Бујтена, али је на крају лопта завршила поред стативе

Робен је пропустио прилику да врати вођство Бајерну - Рибери је изборио пенал, али је ударац Холанђанина у 95. минуту "прочитао" феноменални Чех

Крај првог продужетка

104. мин - центаршут Тореса, Лам скида лопту испред Дрогбе

97. мин - принудна замена. Олић је ушао уместо повређеног Риберија

95. мин - Робенов шут са беле тачке брани Чех

93. мин - пенал против Челсија. Дрогба је у шеснаестерцу са леђа срушио Риберија.

Бајерн су делили минути од пете титуле првака Европе, али је велико славље у Баварској спречио Дрогба, који је у 87. минуту, након првог корнера његове екипе на утакмици матирао Нојера и изборио продужетке.

Нападач из Обале Слоноваче је у судијској надокнади из слободног ударца покушао да шокира немачки тим, али је његов ударац завршио високо изнад гола.

Крај регуларног дела меча Бајерн - Челси 1:1

90. мин - Пруенса је продужио меч за три минута

87. мин - 1:1 брз одговор Челсија. Први корнер на мечу за Челси, Дрогба главом изједначује

83. мин - 1:0 одбрана Челсија је коначно попустила. Заборављени Милер са ивице петерца матирао је Чеха

74. мин - Малуда је заменио Бертранда

73. мин - Најбоља прилика за Челси - Дрогба је убацио, а Контенто избацио лопту испред Калуа

64. мин - доминација Бајерна, Челси је сабијен на своју половину

54. мин - играчи Бајерна су затресли мрежу, али је на срећу Челсија Рибери био у офсајду

46. мин - Рибери се одмах на старту пробио по страни, али је Луиз отклонио опасност

Бајерн је доминирао у првих 45 минута, најбоље прилике имали су Робен (одбрана Чеха) и Гомес, али је слабо шутирао након што је "окренуо" Кејхила. Најбољу шансу за Челси пропустио је Калу када је Нојер био сигуран.

Полувреме 0:0

43. мин - најбоља прилика на мечу. Гомес је остао сам код беле тачке, окренуо се - и шутирао преко гола

37. мин - комбинација Дрогбе и Мате, лопта је дошла до Калуа који је опасно шутирао, али је Нојер спасао мрежу

36. мин - притиска Бајерна. Центаршут Контента, шут Милера завршава поред стативе

35. мин - покушај Риберија, шутира поред гола

33. мин - прва озбиљнија прилика за Челси. Слободан ударац са 22 метра, шут Мате преко гола

29. мин - слободан ударац за Бајерн, шут Робена блокира живи зид

21. мин - Робен прошао кроз одбрану Челсија, али је Чех био на висини задатка

5. мин - Швајнштајгер је запретио са 20-ак метара, али је Кејхил блокирао. Бајерн има теренску иницијативу на почетку сусрета.

2. мин. - жути картон за Швајнштајгера

Минхен: Стадион Алијанс арен". Гледалаца: 62.500. Судија: Педро Пруенса (Португал). Жути картони: Швајнштајгер (Бајерн), Кол, Луиз, Дрогба, Торес (Челси).

Бајерн: Нојер - Лам, Боатенг, Тимошчук, Контенто - Швајнштајгер, Рибери (од 97. Олић), Крос, Робен, Милер (од 86. ван Бујтен) - Гомес.

Челси: Чех - Босингва, Давид Луиз, Кејхил, А. Кол - Бертранд (од 74. Малуда), Лампард, Микел, Калу (од 84. Торес), Хуан Мата - Дрогба.