Блашко: И у спорту мањина угрожава већину, то је - неолиберални фашизам
ПОВОДОМ СВЕТСКОГ БОКСЕРСКОГ ПРВЕНСТВА ЗА ЖЕНЕ У НИШУ
Отварање светског првенства у Нишу
* Олимпијада у Паризу донела је и велики «боксерски скандал». Златне медаље трансродне представнице Алжира и Тајвана — Иман Хелиф и Лин Ју Тинг. Медицинске анализе су у крви Хелиф пронашле ниво кариотипа типичног за мушкарце нивоа тестостерона
* Јанко ЖИВКОВИЋ, бивши боксер и борац ММА: Наш народ у основи подржава Трампову одлуку о забрани непостојећих полова. Смешно је говорити о средњем полу или неким другим половима. Зна се да постоје само мушкарци и жене. Не само у људском роду, већ и код свих живих бића на Земљи. Не сме се ограничавати право људи на поштено такмичење
* Чешки новинар Роман БЛАШКО: Шверцовање мушкарца у женски спорт је варијација допинга. Апсолутно се не слажем са учешћем трансродних особа у било којим спортским такмичењима. То је увек надметање неравноправних
_____________________________________________________________________
У НИШУ је 8. марта отворено је 14. Светско првенство у боксу за жене.
Такмичење су отвориле све учеснице дефилеом на коме су носиле заставе својих држава, а међу је била и руска. На такмичењу учествују представнице 65 држава.
Поклоници овог спорта из читавог света очекују да ће шампионат по први пут у дугом временском периоду бити «поштен».
Последњи женски боксерски турнир остаће упамћен по великим скандалима. Реч је о такмичењу које је одржано у оквиру Олимпијских игара 2024. године у Паризу.
Међународни олимпијски комитет дозволио је да на олимпијади учествују представнице из Алжира и Тајвана — Иман Хелиф и Лин Ју Тинг које су освојиле златне медаље и које су одмах обележене као трансродне особе.
Испоставило се да пре много година ови спортисти нису прошли џендерне тестове IBA.
Одлуком IBA било им је забрањено да се такмиче. Прекршај су потврдили и објављени резултати медицинске анализе Хелиф који сведоче да је код „ње“ у крви пронађен ниво кариотипа нормалног за мушкарце нивоа тестостерона и још неких елемената које га потпуно разоткривају.
Тада је Међународна федерација бокса (IBA) саопштила да ће МОК тужити суду.
Да ли је тако нешто могуће у Србији питали само Јанка Живковића бившег боксера и борца ММА:
«Мислим да то није могуће. Међутим, имали смо премијера представника ЛБГТ која је била на челу владе око осам година. Сада због промене политике у Сједињеним Државама покушавамо да променимо своју политику према ЛГБТ заједници. Не знам какви су мотиви у Сједињеним Државама и колико су они искрени. Није ми јасно да ли је реч о неким моралним идејама или о обрачуну са претходним естаблишментом. У сваком случају подржавам Трампову политику» — рекао је Жиковић.
Не тако давно амерички председник Доналд Трамп потписао је указ којим се трансродним особама забрањује учешће на женским спортским такмичењима. Говорећи у Фениксу (држава Аризона), републиканац је обећао да ће «ставити тачку на трансџендерно лудило» у САД.
Онбјавио је и да има намеру да из «армије и школа истера трансродне особе», као и да ће потписати указе којима ће бити забрањено да се деца «богаље операцијама промене пола».
Два биолошка пола постају званична политика Сједињених Држава.
Нека америчка федерална министарства кренула су већ на укидање програма «равноправности и инклузивности». Од такве политике одустале су и компаније као што су Amazon, Metа, Ford и Walmart.
- Народ код нас има конзервативни став. На нас снажно утиче вера. Народ у основи подржава Трампову одлуку о забрани «постојања непостојећих полова». Смешно је говорити о средњем полу или неким другим половима. Зна се да постоје само мушкарци и жене. Не само у људском роду, већ и код свих живих бића на Земљи – истиче Живковић и додаје да никоме не треба бранити да се осећа како год жели. Али, и да не треба ограничавати права људи, на пример - на поштено такмичење.
«Надам се да ће првенство протећи у витешком духу и да се неће поновити случајеви као на Олимпијади. Ако се деси нешто слично, онда спортска јавност, српска и светска, треба да подигну свој глас» — истиче Живковић.
По свему судећи, постепено ће ове речи постати мото међународних спортских такмичења. Упорно наметање ЛГБТ агенде у светском спорту нема ту подршки ни међу Европљанима, као што је то било раније. Неки од њих указују на неправду у међународним спортским такмичењима.
«Западни спортисти постепено прихватају стереотипе, али о томе не говоре. Шта ће нам онда институција за контролу допинга? С друге стране, руске спортисте масовно оптужују за употребу допинга, од којих многи нису ни доказани. Шта то значи? То је политичко и идеолошко питање. Политика у спорту» — истиче чешки новинар Роман Блашко.
Преоблачење мушкарца у жену је варијација допинга, истиче овај новинар:
«Апсолутно се не слажем са учешћем трансродних особа у било којим спортским такмичењима – небитно да ли је реч о регионалим или међународним. То је увек надметање неравнправних».
Блажко тврди да је увођење ЛГБТ пропаганде у политику Чешке кренуло још пре 20 година. Идеје ЛГБТ, трансродне политике и зелене екополитике породрле су у већину школа и универзитета у Чешкој:
«Међутим, раније смо - ако нам се нешто није свиђало у односу на то како уче нашу децу у школама - могли бар да критикујемо ту политику. Истина, називали су нас расистима, говорили би да то није људски, али смо ипак имали могућност да изнесемо свој став».
Сад се то сматра злочином. То није преувеличавање, већ један од параграфа нашег законодавног система.
«Људи више немају избора. Мањина прети већини. Та шема је коришћена пред Други светски рат када су уништавали Јевреје, Словене и друге. Сада користе исте принципе. То је фашизам и то неолиберални фашизам» — упозорава Блажко.
Распоред такмичења на сајту https://www.bokserskisavez.rs/