У Москву да крене државна делегација на највишем нивоу и да се договори са Русијом

Захтеви СРС поводом криза на Косову и Метохији

Дејан Мировић (Медија центар Београд)

  • Под хитно да се прихвати позив председника Руске Федерације и других руских функционера да делегација Републике Србије на највишем нивоу, укључујући и председника, оде у Москву и да са нашим руским партнерима и пријатељима усагласи став који би довео до заједничке позиције Русије и Републике Србије у вези са оним што се дешава на Косову и Метохији – саопштио је у име СРС  посланик Дејан Мировић
  • Сматрамо да се потези око усклађивања става са Русијом морају урадити у наредних месец и нешто дана, до такозваног мишљења о кандидатури у Европску унију, јер знамо, и то није никаква тајна, да ће у ових месец и по дана бити много уцена, много притисака и много физичког насиља над Србима на Косову и Метохији

        KАТАСТРОФАЛНА ситуација на Косову и Метохији последица је  катастрофалне политике ове власти да Европска унија нема алтернативу и да су у Унији наши пријатељи који нам наводно желе добро – оценио је посланик СР Дејан Мировић.

        Скандалозно је што Народна скупштина Републике Србије не расправља о овим катастрофалним догађајима на Косову и Метохији. Не видимо разлог да не дођу премијер и председник и да нам кажу да ли имају, ако уопште имају, неки план за излазак из ове безизлазне ситуације по њих и тешке ситуације за српски народ – упозорио је Мировић  и наставио:

        - Радикали су странка странка која се не боји да каже свој став, акоја је увек била принципијелна и размишља мало даље од тзв Европске уније и фразе да она нема алтернативу. Зато имамо неколико конкретних захтева господину предсенику републике и осталима који чине власт у овој земљи.

        1. Под хитно да се прихвати позив председника Руске Федерације и других руских функционера да делегација Републике Србије на највишем нивоу, укључујући и председника, оде у Москву и да са нашим руским партнерима и пријатељима усагласи став који би довео до заједничке позиције Русије и Републике Србије у вези са оним што се дешава на Косову и Метохији.

        2. Не видимо разлог што је отказана посета руског министра одбране, која је, ако се не варам, требало да буде 6. октобра. Зашто? Чега се боји Република Србија? Чега се боји наше државно руководство – да ће се нешто горе десити на Косову и Метохији ако успоставимо чвршће војне, политичке и економске односе са Русијом. Не. Може само да буде боље и да имамо једног савезника који ће нам дати сигурност против оваквих једностраних аката Европске уније.

        3. Не видимо разлог, и то је скандалозно, што се председник републике, сада када је био у Уједињеним нацијама, није састао са министром спољних послова Руске Федерација, а знао је да је постојала таква могућност и добра воља са руске стране, већ се састао са Хилари Клинтон. То је такође једна врста политичког кукавичлука.

        Сматрамо да се потези око усклађивања става са Русијом морају урадити у наредних месец и нешто дана, до такозваног мишљења о кандидатури у Европску унију, јер знамо, и то није никаква тајна, да ће у ових месец и по дана бити много уцена, много притисака и много физичког насиља над Србима на Косову и Метохији.

        Дакле, нагласио је Мировић, ово су наши конкретни захтеви и не видимо разлог што се то не би усвојило. Јер, ово није питање страначког већ националног интереса опстанка Срба и државе Србије на Косову и Метохији.

        Упитан - зашто Скупштина није прекинула седницу и почела нову, која би била посвећена дешавањима на Косову и Метохији – Мировић је рекао:

        - Скупштина се понаша као да није српска, него да је у некој земљи као што је Швајцарска, да је у неком друштву које је без проблема и без опасности да ће јој отети 15 одсто територије. Овде је реч о незаинтересованости власти, апатији и , рекао бих, пуштању да их догађаји носе, а не о кривици опозиције. Наш конструктивни став је био да напуштањем седнице покажемо да нам је стало до наших људи на Косову и Метохији и да покушамо да, у оквиру наших могућности, скренемо пажњу на злочиначки рат НАТО пакта на Косову и Метохији.     

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари