Николић: Не бих био сагласан, ни да грађани донесу такву одлуку

ПРЕДСЕДНИК СРБИЈЕ ТВРДИ ДА СРБИЈА НИ ПО КОЈУ ЦЕНУ НЕЋЕ ПРИСТУПИТИ НАТО ПАКТУ

         ПРЕДСЕДНИК Србије Томислав Николић изјавио је у четвртак да Србија никада не би требало да уђе у НАТО и да се о томе изјаснила и Скупштина Србије, а да би онај ко хоће другачије да одлучи морао да се консултује се грађанима.

         “Никада нећу предложити да уђемо у НАТО нити ћу бити сагласан ако би грађани Србије донели такву одлуку. Партнерство за мир је максимум у којем би ми требало да сарађујемо са НАТО-ом“, рекао је Николић за РТС.

         Председник је навео да Србија никада неће бити у војном савезу нити ће бити редовног војног рока.

         „Нећемо имати обавезне обуке, имаћемо специјалне јединице и све док и остали око нас не буду одлучили да седнемо и укинемо претње једни другима, Србија мора да има војску“, рекао је Николић.

         „Никада нећу предложити да уђемо у НАТО нити ћу бити сагласан ако би грађани Србије донели такву одлуку. Партнерство за мир је максимум у којем би ми требало да сарађујемо са НАТО-ом“, рекао је Николић .

         Николић је навео да је у Бразилу разговарао са генералним секретаром НАТО-а Андерсом Фог Расмусеном који, како је рекао, није имао одговоре на два питања председника Србије, па му је Николић рекао да без тих одговора „немају о чему да разговарају“.

         “Питао сам га у којим би границама Србија ушла у НАТО ако би се то, хипотетички, догодило данас, пошто НАТО после тога гарантује те границе и да ли НАТО признаје да је Косово део Србије. Рекао је да нема одговор на то питање“, навео је Николић.

         Председник Србије рекао је да је затим генералном секретару НАТО-а поставио „лакше питање“ - ако Србија данас уђе у НАТО, може ли сутра српски батаљон да буде распоређен на Косову у саставу НАТО-а, али му је Расмусен одговорио да нема одговор ни на то питање.

         “Ја сам му рекао да без одговора на та питања немамо о чему да разговарамо са НАТО-ом“, рекао је Николић.

         Николић је навео да Србија никада неће бити у војном савезу нити ће бити редовног војног рока.

         “Нећемо имати обавезне обуке, имаћемо специјалне јединице и све док и остали око нас не буду одлучили да седнемо и укинемо претње једни другима, Србија мора да има војску“, рекао је Николић.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари