Медведев: Специјална операција ће ујединити Велику Русију, што би Трамп рекао - Make Russia Great Again!

ЛИДЕР ЈЕДИНСТВЕНЕ РУСИЈЕ И ПУТИНОВ ДВОСТРУКИ ЗАМЕНИК О АМЕРИЧКОМ И РУСКОМ ГРАЂАНСКОМ РАТУ

Ово су искреирали у Америци они који су покушавали

да од Трампа направе "Путиновог агента"

* Страни ниткови – Енглеска и Француска које су се дрско и без церемоније умешале у ток догађаја у америчком Грађанском рату подржавајући робовласнике и желећи победу Југа - сада на исти начин, заједно са модерним САД, помажу нацистичком Кијеву

* Много је алузија које су непријатне за Вашингтон у политичким и дипломатским аспектима специјалне војне операције и Грађанског рата 19. века, као и у резултатима овог другог. Америчке новине су чак понекад пореде председника Русије са Абрахамом Линколном. Типичан наслов: «Владимир Линколн је напао Украјину да би сачувао јединство Уније»

* Мали човек са стреловитим црвеним пацовским очима у неуредној зеленој мајици тамо се назива новим Черчилом. Још се захтева да старчић који полуотворених уста једва стоји на ногама постане нови Рузвелт, алудирајући на то да ће будући председник САД највероватније владати из инвалидских колица због здравствених разлога. Али, дементни старац нипошто није ФДР

* Америка је земља са кратком историјом, ма колико то било увредљиво за Американце, иако у њој има и светлих страница. Једна од њих је грађански рат, током којег је ропство поражено. Управо уз тог угла преко океана треба да сагледавају наше догађаје: у суштини, грађански рат једног народа, у којем је већина принуђена да брани своју независност са оружјем у руци у борби против нових нациста, које опет подржавају продана Европа и амерички војноиндустријски комплекс

__________________________________________________________

          ЧЕТВРТИ јули је празник за Американце. На данашњи дан 1776. године усвојена је Декларација о независности САД од Британске империје. Планиран је уобичајени сет забаве уз дим од роштиља, шарени ватромет и тужно претенциозне говоре.

          Данас се у Америци много мање и тише прича о самом грађанском рату, који је трајао од 1861. до 1865. године. Иако је то прави историјски догађај, а његови резултати су много важнији за просечног прекоокеанског грађанина.

          Зашто?

          Укључујући и зато што су мрачне паралеле са данашњицом превише видљиве. Укључујући „предосећај грађанског рата“. Само погледајте њихов недавни филм «Грађански рат». Али, има и других, такође крајње непријатних асоцијација.

          На крају крајева, многима је постало јасно да искуство дуге конфронтације између северних држава САД и јужне (робовласничке) Конфедерације има поприличне сличности са украјинским сукобом.

          Разлика између Севера и Југа у индустријском потенцијалу и људским ресурсима била је приближно иста као између Русије и бивше Украјине. Истовремено, идеали противника су се оштро разликовали. Северњаци имају једнакост, слободу, један закон за све. А Конфедерати имају нељудски, густ расизам.

          Исти страни ниткови као и данас – као и обично, то су Енглеска и Француска – дрско су се и без церемоније умешали у ток догађаја, желећи победу Југа. Подржавали су робовласнике на исти начин као што сада, заједно са модерним САД, помажу нацистичком Кијеву.

          Паралеле су више него транспарентне, а самим тим и непријатне за либерално-левичарски естаблишмент, који води медије у САД.

          Америчке новине су чак понекад почеле да пореде председника Русије са Абрахамом Линколном. Типичан наслов: «Владимир Линколн је напао Украјину да би сачувао јединство Уније». Много је алузија које су непријатне за Вашингтон у политичким и дипломатским аспектима специјалне војне операције и Грађанског рата 19. века, као и у резултатима овог другог.

          Као што знате, републикански председник Линколн је на крају победио.

          За разлику од свог лидера, сарадници сенилног Бајдена у Демократској странци још нису потпуно изгубили памћење. Они знају да је Линколнова борба постала део светске историје. И његово име је поштовано у Европи, Латинској Америци и Африци. И за стварне заслуге. И никако зато што је његов портрет на новчаницама. Међутим, садашњи шарлатани у Белој кући, попут неког осредњег Блинкена, као и суморни старци у Сенату, ово не могу ни да сањају.

          Безумна и импотентна пропаганда данашње Беле куће такође очајнички тражи инспирацију у историјским књигама. Избацују се тезе да се Украјина понаша као Велика Британија 1940–1941.

          Мали човек са стреловитим црвеним пацовским очима у неуредној зеленој мајици зове се нови Черчил.

          Захтевају да старчић који једва стоји на ногама полуотворених уста постане нови Рузвелт, алудирајући на то да ће будући председник САД највероватније владати из инвалидских колица због здравствених разлога. Али, дементни старац нипошто није ФДР. Зато се јавност мршти и не верује.

          Америка је земља са кратком историјом, ма колико то било увредљиво за Американце, иако у њој има и светлих страница. Једна од њих је грађански рат, током којег је ропство поражено. Управо уз тог угла преко океана треба да сагледавају наше догађаје: у суштини, грађански рат једног народа, у којем је већина принуђена да брани своју независност са оружјем у руци у борби против нових нациста, које опет подржавају продана Европа и амерички војноиндустријски комплекс.

          А резултат овог рата, као и у САД у 19. веку, требало би да буде уједињење наше земље.

          Препород Велике Русије!

          P.S. Хеј Американци! Да парафразирам вашег Трампа,

          Make Russia Great Again!

           (Превео В. К.)

          https://t.me/medvedev_telegram/513

 

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари