Рокфелер Фондација намеће да кovid-тестирањем Америке диригује тело слично ратном штабу

ПОДАЦИ О ГРАЂАНИМА ЧУВАЋЕ СЕ НА ПЛАТФОРМИ ПОД КОНТРОЛОМ ВЛАДЕ САД И ПРИВАТНИХ КОМПАНИЈА

* У главној улози треба да буде Одбор за тестирање пандемије (ПТБ), сродан Одбору за вођење рата који су Сједињене Државе створиле у Другом светском рату. Чинили би га «лидери из бизниса, владе и академске заједнице»

* Планом се захтева да на ковид-19 прво буду тестирана три милиона америчких грађана недељно, па да тај број буде увећан на 30 милиона недељно у року од шест месеци. Циљ је постићи способност да се тестира 30 милиона људи дневно, што ће се реализовати у року од годину дана

* Одбор би такође био овлашћен да створи Корпус за одговор на пандемију: специјалне снаге (не изненађује што су назване „корпус“ као да се ради о маринцима) са особљем од 100 до 300 хиљада људи који би били би регрутовани међу добровољцима Корпуса мира и Америкорпса (које је америчка влада званично створила да би "помогла земљама у развоју") и међу војним особљем Националне гарде

* Чланови „Корпуса за одговор на пандемију“ примали би просечну бруто плату од 40 000 америчких долара годишње, па се очекује државни трошак од 4-12 милијарди долара сваке године

* Становништво САД треба да буде контролисано војним техникама, дигиталним системима праћења и идентификације - на радним и студијским местима, у стамбеним просторима, на јавним местима и на путовањима. Системе ове врсте - подсећа Рокфелер фондација – су већ  направили Епл, Гугл и Фејсбук

_____________________________________________________________________

        Аутор: Манлио ДИНУЧИ, Il Manifesto

        РОКФЕЛЕРОВА фондација представила је „Национални план тестирања на ковид-19“, указујући на „прагматичне кораке за поновно отварање радних места и наше заједнице “.

         Међутим, то није само питање здравствених мера као што се види из наслова.

        План - коме су доприносе дали неки од најпрестижнијих универзитета (Харвард, Јејл, Џонс Хопкинс и други) - конфигурише прави хијерархијски и милитаризовани социјални модел.

        На врху је „Одбор за тестирање пандемије (ПТБ), сродан Одбору за вођење рата који су Сједињене Државе створиле у Другом светском рату.

        „Одбор за тестирање пандемије "састојао би се од лидера из бизниса, владе и академске заједнице" (представници владе не би били у првом реду, већ би се представници финансија и економије именовали по важности).

        Ово врховно тело било би овлашћено да одлучује о продукцији и услугама с ауторитетом сличним оном који је био додељен председнику Сједињених Држава у ратном времену Законом о остваривању одбране.

        Планом се захтева да на ковид-19 прво буду тестирана три милиона америчких грађана недељно, па да тај број буде увећан на 30 милиона недељно у року од шест месеци. Циљ је постићи способност да се тестира 30 милиона људи дневно, што ће се реализовати у року од годину дана.

        За сваки тест се очекује „поштена надокнада трошкова (нпр. 100 УСД по тесту) за сва испитивања ковид-19“. Стога ће за то бити потребне милијарде долара јавног новца месечно.

        Рокфелер фондација и њени финансијски партнери помоћи ће само у стварању мреже за пружање кредитних гаранција и потписивање уговора са добављачима, односно великим компанијама које производе лекове и медицинску опрему.

        Према Плану, Одбор би такође био овлашћен да створи Корпус за одговор на пандемију: специјалне снаге (не изненађује што су назване „корпус“ као да се ради о маринцима) са особљем од 100 до 300 хиљада људи.

        Били би регрутовани међу добровољцима Корпуса мира и Америкорпса (које је америчка влада званично створила да би "помогла земљама у развоју") и међу војним особљем Националне гарде.

        Чланови „Корпуса за одговор на пандемију“ примали би просечну бруто плату од 40 000 америчких долара годишње, па се очекује државни трошак од 4-12 милијарди долара годишње.

        „Тело за одговор на пандемију“ пре свега би имало задатак да контролише становништво војним техникама, дигиталним системима праћења и идентификације, на радним и студијским местима, у стамбеним просторима, на јавним местима и на путовањима. Системе ове врсте - подсећа Рокфелер фондација - су направили Епл, Гугл и Фејсбук.

        Према Плану, информације о појединцима које се односе на њихово здравствено стање и њихове активности остале би поверљиве „кад год је то могуће“. Међутим, сви би били централизовани у дигиталној платформи којом заједнички управљају савезна држава и приватне компаније.

        Према подацима које је обезбедио „Савет за контролу пандемије“, с времена на време би се одлучивало која област треба да буде закључана и колико дуго.

        То је, у најкраћем, план који Рокфелерова фондација жели да примени у Сједињеним Државама и шире.

        Да се ​​то деломично спроведе, дошло би до даље концентрације економске и политичке моћи у рукама још ужег елитног сектора на штету растуће већине која би била лишена основних демократских права.

        Операција се изводи у име „ковид-19 контрол“, чија је стопа смртности до сада била мања од 0,03% америчке популације, према званичним подацима.

        У Плану Рокфелерове фондације вирус се користи као право оружје, опасније од самог Ковид-19.  

        (Manlio Dinucci is a Research Associate of the Centre for Research on Globalization)

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари