Партизан победио у Данској

ГОЛОВЕ ПОСТИГЛИ ГОМЕШ И ЗАКАРИЋ НА МИРКОВИЋЕВОМ ТРЕНЕРСКОМ ДЕБИЈУ

* Црно-бели су одлично почели меч пред око 5.000 навијача у Фаруму и већ у трећем минуту имали прилику коју је започео дебитант Закарић, а слабо завршио Данило Пантић. Међутим, само седам минута касније су ипак стигли до предности. Пантић је извео корнер с леве стране, а Рикардо је био најбољи у скоку и главом послао лопту у мрежу Нордсјеланда

____________________________________________________________________________________

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су вечерас у гостима Нордсјеланд са 2:1 у првој утакмици трећег кола квалификација за Лигу Европа.

Голове за Партизан на стадиону Фарум парк постигли су Рикардо Гомеш у 10. минуту и Горан Закарић у 64, док је стрелац јединог поготка за данску екипу био Матијас Расмунсен у 71.

Црно-бели, на чијој клупи је дебитовао нови тренер Зоран Мирковић, тако су остварили позитиван резултат пред реванш у Београду, који ће се играти за недељу дана на стадиону у Хумској од 20.30.

Партизан је одлично почео меч пред око 5.000 навијача у Фаруму и већ у трећем минуту је имао прилику коју је започео дебитант Закарић, а слабо завршио Данило Пантић. Међутим, само седам минута касније црно-бели су ипак стигли до предности.

Пантић је извео корнер с леве стране, а Рикардо је био најбољи у скоку и главом послао лопту у мрежу Нордсјеланда.

Нордсјеланд је у 12. минуту упутио први шут ка голу Партизана, али Владимир Стојковић био је на месту после ударца Бартолеца са око 18.

До краја полувремена Партизан је контролисао игру, претио је преко Милетића и Закарића, а најбољу шансу пропустио је Марко Јанковић у 44. минуту. Рикардо је избацио Јанковића у простор, он је шутирао са десетак метара, али је голман данског клуба био на правом месту.

Нордсјеланд је имао иницијативу на почетку другог полувремена, али није било опасности по гол Стојковића.

Партизан је чекао своју шансу и дочекао је у 64. минуту. После доброг додавања Јанковића, Закарић је утрчао у казнени простор, искористио грешку одбране домаће екипе и погодио на свом дебију за црно-беле.

Домаћа екипа је након тог гола Партизана још снажније кренула у напад и то се исплатило након само шест минута када је Расмусен искористио грешку Милетића и смањио на 1:2.

Нордсјеланд је до краја меча на све начине покушавао да стигне до изједначења, али у томе није успео, па Партизан реванш у Београду дочекује са предношћу.