Партизан оспорава победу Радничког

ЦРНО-БЕЛИ ПОВЕЛИ ГОЛОМ ИВАНОВИЋА, А ЗА НИШЛИЈЕ СТРЕЛЦИ БИЛИ СТОЈАНОВИЋ, ГРБИЋ И РАНЂЕЛОВИЋ

* Из саопштења ФК Партизан: „Наредба помоћном линијском судији, који је заставицом сигнализирао офсјад позицију, да заставицу спусти и призна водећи гол Радничког из Ниша, на почетку другог полувремена, потпис је разбојника (Бојана) Николића над једном од најбруталнијих судијских крађа на стадиону крај Нишаве

___________________________________________________________________________

ФУДБАЛЕРИ Радничког победили су данас на свом терену у Нишу Партизан са 3:1, у утакмици 32. кола Супер лиге Србије, у плеј-офу.

Партизан је повео у 42. минуту голом Ђорђа Ивановића, а изједначио је Саша Стојановић у четвртом минуту надокнаде првог полувремена из слободног ударца. Раднички је повео из сумњиве ситуације голом Петра Грбића у 48. минуту, а победу је обезбедио Лазар Ранђеловић у 52. минуту.

Раднички је имао више лопту у првом делу, а прву добру прилику имао је у 11. минуту. После продора по десној страни центрирао је Грбић, лопту је одбио голман Филип Кљајић до Стојановића, који је шутирао поред гола.

Због повреде колена фудбалер Партизана Марк Валијенте је у 23. минуту изашао из игре.

У 36. минуту Грбић је добро пронашао Нермина Хаскића, који се у доброј прилици није добро снашао, док је Никола Дринчић у 41. минуту добро шутирао, али је лопту одбио у поље један играч Партизана.

Партизан је повео у 42. минуту. Немања Николић се добро изборио за лопту и послао је ка голу домаћих, ту је био и Рикардо, али је до лопте дошао Ивановић и убацио је у мрежу.

У самој завршници првог дела игре домаћи су изједначили. После прекршаја Милана Смиљанића над Хаскићем на ивици шеснаестерца, слободан ударац добро је извео Стојановић и погодио мрежу.

Раднички је повео у 48. минуту из сумњиве ситуације. Грбић је шутирао пред гол после продора са леве стране, испред голмана Партизана у офсајду се налазио Ранђеловић, који није пипнуо лопту, али је ометао Кљајића, који није могао да дође до лопте, која је завршила у мрежи.

После четири минута домаћи су удвостручили предност голом Ранђеловића, искоса са десне стране.

Фудбалер Радничког Дринчић је у 61. минуту напустио терен због повреде.

У завршници утакмице Партизан је нападао, покушавали су Ивановић, Зђелар и Милетић, али нису успели да савладају голмана Боривоја Ристића.

Раднички је други на табели са 41 бодом, четири мање од Црвене звезде, а Партизан је трећи са 30 бодова, колико има и четвртопласирани Чукарички.

У следећем колу, у четвртак, Партизан ће играти на гостовању против Црвене звезде, а Раднички ће дочекати Чукарички.

Саопштење Фудбалског клуба Партизан

„Вечерас се у Нишу обрео провалник. Човек лоших намера. Човек послат са само једним задатком – унизити фудбалску игру и промовисати себе у неславну звезду вечери.

Провалник, извесни Бојан Николић, је вешто посматрао свој плен. Мисао да се нађе у друштву одабраних, који у овој сезони силују ФК Партизан својим безумним и подмуклим одлукама, обузимала га је и помућивала оно што сваки судија мора да има на уму: он мора бити симбол правичности и поштења.

Тек што је Партизан повео и капитализовао знатно сигурнију и офанзивнију игру у пољу током већег дела првог полувремена, провалник је закључио да мора енергичније извршити свој део посла.

Бојан Николић је, перфидно, досудио прекршај након истека продужетка у првом полувремену, при вођству Партизана од 1:0, као да желео да одбије било какву примисао савести и морала.

Наредба помоћном линијском судији, који је заставицом сигнализирао офсјад позицију, да заставицу спусти и призна водећи гол Радничког из Ниша, на почетку другог полувремена, потпис је разбојника Николића над једном од најбруталнијих судијских крађа на стадиону крај Нишаве.

Да ли је на ову разлику у квалитету терена мислио тренер нишког Радничког,  Ненад Лалатовић, говорећи да није исти терен у Београду и Нишу, да ли је омиљени и од милоште у Нишу звани „Боки“ вечерас извршио показну вежбу како се ваља обрачунати са Партизаном и у реванш утакмици полуфинала Купа Србије?

Пљачка је тешко дело. А умишљајна пљачка ноћу, пиштаљком, дело којим се под под хитно мора позабавити Фудбалски савез Србије, његови дисциплински органи и друштво у целини. Најоштрије захтевамо адкеватну казну за почињено недело, јер је Бојан Николић само симбол врха леденог брега бешчашћа, неморала, уроте и агресивног специјалног рата против нашег клуба.“