Једини добитак - игра Анђушића

ПОРАЗ ПАРТИЗАНА ОД МАКАБИЈА (84:78) У БЕОГРАДУ

• Утакмица је решена средином треће четвртине, када су црно-бели имали велики пад у игри, што су искусни кошаркаши Макабија зналачки искористили и серијом од 15:0 практично већ тада решили утакмицу

БЕОГРАД, (ФоНет) - У утакмици 17. кола регионалне Јадранске лиге, кошаркаши Партизана изгубили су у Београду од Макабија резултатом 84:78 (24:17, 24:31, 15:22, 15:14) и са учинком од 11 победа и шест пораза пали на четврто место.

Првак Израела је, према очекивању, забележио 16. победу, мада је Партизан играо доста добро, поготово у првом полувремену, када је имао и педност од 13 поена. Играчи Макабија су то, међутим, веома лако стигли већ до полувремена.

Утакмица је решена средином треће четвртине, када су црно-бели имали велики пад у игри, што су искусни кошаркаши Макабија зналачки искористили и серијом од 15:0 практично већ тада решили утакмицу.

У последњој четвртини Партизан је у пар наврата успевао да смањи заостатак на пет - шест поена, али више од тога није могао, па је доживео пораз који му доводи у питање пласман на завршни турнир. Шампион Србије сада има само једну победу више од петопласиране Олимпије, која има и утакмицу мање.

Једини добитак Партизана из ове утакмице је била одлична игра младог Данила Анђушића, који је дефинитивно потврдио да се развија у одличног играча и да преставља будућност тима.

У наредном колу Партизан ће гостовати словеначкој Крки.

Партизан: Кецман 2, Радуљица 14, Лучић 16, Милосављевић 5, Богдановић, Катић 4, Бешовић 4, Божић, Чакаревић, Мачван 12, Анђушић 18, Бертанс 3.

Макаби: Папалукас, Хендрикс 8, Смит 4, Блу 9, Елијаху, Малет 2, Бурштајн 18, Охајон 9, Шејер 8, Џејмс 6, Скорцанитис 12, Лангфорд 8.