СТОЛТЕНБЕРГ: Са Русијом NATO може разговарати само језиком силе

НЕЗАДОВОЉАН ШТО ЈЕ АМЕРИЧКИ ВОЈНИ БУЏЕТ 4 ОДСТО БДП,

А У ЕВРОПИ - 1 ОДСТО

Јенс Столтенберг

  • Генерални секретар алијансе у интервјуу немачком листу Süddeutsche Zeitung рекао: „Само ако будемо јединствени и моћни - можемо радити заједно са Русијом и развијати са њом конструктивне радне односе. Морамо зато и даље бити јаки и истовремено отворени за дијалог са Русијом“

        ЗАПАД кад лаже - онда лаже и без волана и без кочница. Гебелсовски.

        Јенс Столтенберг иступио је са тврдњом да је Запад увек тежио стратешком партнерству са Русијом, а да ширење NATO уопште не значи намеру да се увреди Москва и да се нанесе штета њеним интересима!

        У интервјуу немачком листу Süddeutsche Zeitung још је на исту тему додао:

        „После окончања Хладног рата, Немачка и сви остали савезници из NATO предузимали су велике напоре да Русију укључе у стратешко партнерство. Откривене су границе, повећана је робна размена, G7 је трансформисана у G8, Русија је ступила у Светску трговинску организацију, формиран је Савет Русија-NATO... Истински смо покушавали да успоставимо односе сарадње са Русијом, али је све то морало да почива макар на минималном међусобном уважавању“.

        Генерални секретар алијансе у наставку је поновио и додао:

        „Ширење NATO није било никакав увредљиви испад са наше стране. Одлуке о ступању у NATO доносиле су независне демократске земље саме. Народи Пољске, Литваније, Летоније и Естоније сами су пожелели да уђу у NATO. Нисмо могли да их одбијемо само зато што се налазе у региону који Русија сматра својом сфером утицаја“.

        Столтенберг је у истом интервјуу тек „мало нашминкано“ изговорио да алијанса са Русијом може разговарати једино са позиција силе. Ево његових речи:

        „Само ако будемо јединствени и моћни - можемо радити заједно са Русијом и развијати са њом конструктивне радне односе. Морамо зато и даље бити јаки и истовремено отворени за дијалог са Русијом“.

        Генсек се пожалио што Немачка и друге европске чланице NATO не журе да повећају војне буџете „као што то траже заједнички интереси“.

        „Сједињене Државе - нагласио је - троше 4 одсто националног бруто-производа на одбрану, а земље Европе - око 1 одсто. То није праведна подела заједничког терета“.

        Какав цинизам: Американци троше 4 одсто за ОДБРАНУ!

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари