Москва извела на „модну писту“ својих шест оружја која чувају планету од трећег светског рата

ЛАСЕРСКИ СИСТЕМ „ПЕРЕСВЕТ“ МОЖЕ ДА СЕ ПОСТАВЉА НА САТЕЛИТЕ, ДРОНОВЕ И АВИОНЕ

* Океанско оружје „Посејдон“ намењено борби против ударних група ратних бродова и носача авиона, а војну инфраструкуру противника моћи ће да уништава са међуконтинерталних растојања. Од децембра се тестира његов атомски мотор. „Посејдон“ ће моћи да се спусти и на километар дубине и да плови без ограничења великом брзином. Зато ће бити неуништив, а моћи ће да носи нуклеарну главу од „неколико мегатона“

* Интерконтинентални ракетни систем са хиперсоничном бојевом главом „Авангард“ већ је у серијској производњи. Његова специфичност је – крстарећа бојева глава која лети на неколико десетина километара висине лети 20 пута брже од звука. Руске Ракетне стратешке снаге убрзо ће поставити системе „Авангард“, против којег ничија ПРО нема никакве шансе, на борбено дежурство

* Интерконтинентална балистичка ракета „Сармат“ је пред завршним пробама. Тешка је 200 тона, а може да носи десет тона нуклеарних бомби. Серијска производња „Сармата“ треба да почне 2020-те, а већ 2021-ве да се појави први пук са тим тим супер-ракетама које ће нуклеарно обуздавање САД подићи на сасвим нови ниво

         МИНИСТАРСТВО одбране Русије објавило је податке о тестирањима новог наоружања чије постојање је у марту светској јавности открио Владимир Путин.

         Објавило је да су два система – хиперсонични ракетни систем „Кинжал“ и ласерски „Пересвет“ -  већ у наоружању Оружаних снага Русије.

         Војни врх РФ открио је неке битне моменте досадашњих тестирања још четири нова оружја: ракетног система „Сармат“, ракетног система „Авангард“ (са суперманеварском бојевом главом), океанског вишенаменског система „Посејдон“ и крстареће ракете са атомским мотором „Буревестник“.

         Главни уредник магазина „Национална одбрана“ Игор Коротченко оценио је да шест побројаних оружја не само учвршћују безбедност Русије него и мир у свету:

         „Ова оружја чувају свет од трећег светског рата“.

         МО РФ је прецизирало да је ескадрила МиГ-31К, заједно са далеколетним бомбардерима Ту-22М3,  претходних дана извела вежбу са „Кинжалима“. Тако што Миг-31К заједно са ракетом достиже брзину од 2,5 Маха, а она након лансирања лети и преко 10 пута брже од звуке, што је чини неуловљивом за све постојеће антиракете.

         Од априла 2018. „Кинжали“ чувају и руски део каспијског мора.

         Војни експерт Виктор Мураховскиј наглашава да су „Кинжали“ праве убице носача авиона и да треба да их има свака руска ратна флота. По једну ескадрилу МиГ-31К.

         Министарство одбране РФ је прецизирало да ће наредних недеља и месеци уследити тестирања усавршене крстареће ракете „Буревестник“ која ће, захваљујући атомском мотору, моћи да лети неограничено дуго.

         Навело је да је то и нисколетећа и тешко приметна ракета која је у стању да „непредвидљиво маневрише“, а може да носи и нуклеарне бомбе.

"Пересвет"

         Тренутно се најмање зна о руском ласерском систему „Пересвет“ иако их Ваздушно-космичке снаге већ користе. Главна намена му је – борба противоптичко-електронских система противника, а може да буде постављен на сателите, дронове и авионе. Са мањих растојања може да уништава и крстареће ракете.

         Интерконтинентална балистичка ракета „Сармат“ је пред завршним пробама. Тешка је 200 тона, а може да носи десет тона нуклеарних бомби.

         Серијска производња „Сармата“ треба да почне 2020-те, а већ 2021-ве да се појави први пук са тим тим супер-ракетама које ће нуклеарно обуздавање САД подићи на сасвим нови ниво.

         Интерконтинентални ракетни систем са хиперсоничном бојевом главом „Авангард“ већ је у серијској производњи.

         Његова специфичност је – крстарећа бојева глава која лети на неколико десетина километара висине лети 20 пута брже од звука.

         Руске Ракетне стратешке снаге убрзо ће поставити системе „Авангард“, против којег ничија ПРО нема никакве шансе, на борбено дежурство.

         „Посејдон“ је намењен борби против ударних група ратних бродова и носача авиона, а војну инфраструкуру противника моћи ће да уништава са међуконтинерталних растојања.

         Од децембра се тестира атомски мотор и за ово подводно оружје које неће имати премца. Јер, „Посејдон“ ће моћи да се спусти и на километар дубине да плови без ограничења великом брзином. Зато ће бити неуништив, а моћи ће да носи нуклеарну главу од „неколико мегатона“.

         Министарство одбране РФ први пут је објавило лансирање „Авангарда“ и тестирања „Сармата“.

         Први пут је показало и „Посејдон“.

         Видео: https://www.youtube.com/watch?v=f0yBkACI_uA

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари