Министарство одлазећег Гашића оптужило Војни синдикат Србије да не жели да у Србији буде боље

СИНДИКАТ ИНДИРЕКТНО ОПТУЖЕН ДА ЖЕЛИ ДА НА ОДГОВОРНА МЕСТА ДОЂУ ПРОБЛЕМАТИЧНИ ЉУДИ

Братислав Гашић

         МИНИСТАРСТВО одбране Србије одбацило је вечерас наводе Војног синдиката Србије о постављењима у том ресору и Војсци Србије, као нетачне и тенденциозне.

         „Војни синдикат Србије очигледно не жели да се ствари у систему одбране мењају набоље и нема за циљ добробит свих запослених. Не критикује Војни синдикат зато што жели да се у Србији ствари промене набоље, да се иде напред, већ зато што жели да се не ради по закону и да се на одговорна места не постављају војна лица, без мрља у каријери”, наводи се у саопштењу Министарства одбране.

         Министар одбране је, како се наводи, у складу са својим законским овлашћењима, а на основу личног увида у стање у области војног здравства и детаљне анализе могућих кандидата, доставио у јулу прошле године надлежном државном органу предлог кандидата за постављење на дужност начелника Управе за војно здравство Министарства одбране.

         Нажалост, истиче се, тај предлог је без образложења одбачен, а од министра одбране је затражено да достави предлог за другог кандидата, са чим се министар одбране због нејасних критеријума није сагласио.

         Министар одбране је, такође, у складу са својим законским овлашћењима, крајем прошле године доставио надлежном државном органу предлог за постављење кандидата на место начелника Војномедицинске академије.

         Међутим, наведени предлог је поново без образложења одбачен, а од министра је затражено да достави предлог за постављење одређеног кандидата на то место. Министар одбране је остао при свом ставу и није предложио сугерисаног кандидата.

         Што се тиче попуне формацијског места начелника Управе војне полиције, додаје се, министар одбране није иницирао постављење јер је чекао став и мишљење начелника Генералштаба, будући да се та управа налази у саставу Војске Србије.

         С обзиром на то да је предлог начелника ГШ стигао, министар одбране ће, наводи се, поступити у складу са својим законским овлашћењима.

         „Напмињемо да се ни Управа за војно здравство ни ВМА не налазе у организацијском саставу Војске Србије, већ су организационе јединице Министарства одбране, које су потчињене министру одбране”, стоји у саопштењу.

         Војни синдикат Србије подржао је раније данас одлуку председника Србије Томислава Николића о покретању поступка постављења појединих официра на упражњена формацијска места, укључујући и место начелника ВМА, док истовремено критикује министра одбране зато што није ништа по том питању предузео више од годину дана.

         (Танјуг)

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари