ДСС: промену Устава Србије траже они који су јој наметнули Бриселски споразум
РЕЈТИНГ ДСС У ПОРАСТУ - У АПРИЛУ ДОСТИГАО 4,8 ОДСТО
РЕЈТИНГ Демократске странке Србије је у порасту и достигао је 4,8%, а рејтинг Покрета Двери износи 4,2%, показује истраживање јавног мњења НСПМ из априла 2015. године.
Најаве промене Устава Републике Србије, показатељ су потпуне непринципијелности и неодговорности Владе Србије и странака које је чине и доказују одсуство моралне обавезности према одбрани неспорних државних и националних интереса.
Листа жеља и предлога измена Устава иде од захтева за брисање преамбуле којом се Косово и Метохија утврђују као део Србије, преко захтева за регионализацију Србије, до формирања нових аутономних покрајина на територији Србије. Изјаве које измену Устава Републике Србије правдају потребом уштеде трошкова у виду смањења броја посланика у републичкој Скупштини представљају врхунац хипокризије. Најбољу потврду исправности Устава РС из 2006. године, представља упечатљив списак оних који су најгласнији у захтевима за његову промену.
Мотиви и разлози промене се могу наћи на страни супротној од прокламација „принципијелних” потписника Бриселског споразума.
Сви акти које је једноумни српски парламент одобравао и договори које Влада закључује у Бриселу јасно указују да је власт у Србији већ неколико година, у отвореном антагонизму са Уставом РС. Зато се у Србији Бриселски споразум данас брани жешће од Устава РС. Зато Влада и све владајуће и формално опозиционе евроунијатске странке сматрају да је је дошло време да се уклони садашњи Устав, јер је последњи бастион очувања државног јединства Србије.
Србија мора да одоли овом нечасном подухвату покренутом из исте кухиње из које је дошао Бриселски споразум, Договор о интегрисаном управљају границом или „Милосрдни анђео“.
ДСС сматра да најаве измена Устава представљају последње упозорење грађанима Србије да је актуелна власт спремна да поништи сваку могућност постојања истински слободне и независне државе Србије.
Демократска странка Србије је уверена да без обзира колико Брисел, Вашингтон, Блерови „деливери јунитси“ и српске поданичке странке желеле да Устав промене, народ изјашњавањем на референдуму то неће да дозволи. Јер, иако садашњој српској власти није, грађанима Србије Србија јесте важнија од Европске уније.
(саопштење Демократске странке Србије)