Звезда демолирала Галатасарај са +30

КОНАЧНИ РЕЗУЛТАТ БИО ЈЕ 87:57 (26:13, 18:13, 25:21, 18:10) – НАЈБОЉИ РЕГЛАНД, БЕРОН И ЦИРБЕС

КОШАРКАШИ Црвене звезде победили су вечерас у Београду Галатасарај са 87:57 (26:13, 18:13, 25:21, 18:10) у петом колу Групе А Еврокупа.

Звезда је у пуној хали "Александар Николић" после нешто лошијег почетка и "резултатске клацкалице" постепено почела да преузима контролу.

Расположени су били Берон и Регланд, који су прво полувреме завршили са по 12 поена, а праву подршку под кошем имали су у Цирбесу.

Чврстом одбраном пред крај прве и на почетку друге четвртине стекли су двоцифрену предност, коју Галатасарај никако није успео да смањи.

Други део утакмице протекао је у потпуности у знаку црвено-белих, који су константно одржавали око 20 поена предности.

Најефикаснији у победничког екипи био је Џо Регланд са 21 поена, а уз то је имао и четири скока и две асистенције. Били Берон убацио је 16 поена, уз седам скокова и пет скокова, а Мајк Цирбес постигао је 15.

У тиму Галатасараја истакао се Таи Вебстер са 16 поена, док је Зек Аугуст додао 14.

Звезда је прва на табели Групе А Еврокупа са четири победе и једним поразом, док Галатасарај има два тријумфа и три пораза, те је сада четврти.