Партизан преко ФМП до одбране „Кораћа“

ЦРНО-БЕЛИМА ПОБЕДУ - 71:83 (16:21, 20:18, 21:24, 14:20)ДОНЕЛИ РАНФРО. ЛОНДЕЈЛ И МАРИНКОВИЋ

Ниш - Дворана: Чаир. Гледалаца: 3.000. Судије: Илија Белошевић, Урош Обркнежевић, Урош Николић.

ФМП: Ребец 3, Рет 12, Пауновић, Ускоковић 4, Јеремић 13, Момиров 2, Пот 15, Бурсаћ 2, Радовановић 8, Војиновић, Шешлија 5, Ђорђевић 7. Тренер: Владимир Јовановић.

ПАРТИЗАН: Н. Јанковић 7, Пејџ 6, Си 8, Маринковић 17, Јарамаз 2, Гегић, Величковић 7, Пецарски, Ренфро 13, С. Јанковић 3, Лендејл 18, Гагић 2. Тренер: Андреа Тринкијери.

КОШАРКАШИ Партизана пласирали су се у финале Купа Радивоја Кораћа, пошто су вечерас у полуфиналу у Нишу победили екипу ФМП-а са 83:71 (21:16, 18:20, 24:21, 20:14).

Партизан је до победе водио Џок Лендејл са 18 поена, Вања Маринковић је убацио поен мање, док је Алекс Ренфро утакмицу завршио са 13 поена. У пораженом тиму најефикаснији је био Стефан Пот са 15 поена, Марко Јеремић је додао 13, а Дуоп Рит 12 поена.

Партизан је од самог почетка утакмице био у предности, контролисао је резултат и у неколико наврата је имао и двоцифрену предност. ФМП је, међутим, у финишу првог полувремена успео да смањи тај заостатак на само три поена (39:36).

У трећој четвртини се распламсала борба на паркету Чаира. Поенима Јеремића, ФМП је на старту треће деонице повео први пут на мечу (41:39), али су црно-бели након две везане тројке Маринковића поново стекли двоцифрену предност (59:49).

Изабраници Андрее Тринкијерија су у последњу четвртину ушли са плус шест и без већих проблема су сачували предност за пласман у четврто узастопно финале Купа Радивоја Кораћа.