Кошаркаши Звезде први финалисти

ЦРВЕНО-БЕЛИ ПОСЛЕ ДРАМЕ У ФИНИШУ ПОБЕДИЛИ МЕГУ СА 91:96 – НАЈБОЉИ РИВЕРС СА 29 ПОЕНА

Више од публике: Јеловац, Марјановић, Јокић...

Дворана: „Мега фектори”. Гледалаца: -. Судије: Илија Белошевић, Урош Обркнежевић и Синиша Прпа. Резултат у серији: 0:2.

МЕГА БЕМАКС: Фундић 14, Битадзе 5, Ашћерић 20, Атић 18, Мокока 22, Марјановић, Зарић, Јањић, Копривица 5, Илић 5, Брекић 2, Мушикић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Оџо 14, Симанић, Лазић 10, Давидовац 14, Берон 3, Ненадић, Кешељ, Човић 15, Добрић 6, Раданов, Фаје 5, Риверс 29.

____________________________________________________________________________

ЦРВЕНА Звезда је нешто боље почела меч, повела је са 7:2, али је брзо одговорио домаћин, за тили час уследио је преокрет (9:7). После тројке Атића Мега је имала и пет поена вишка (19:14).

У финишу првог квартала Црвена звезда је преузела вођство, тројком Риверса (22:21), али је до краја ове четвртине Мега имала снаге да још једном поведе, закључно са кошем Атића (25:24).

Осцилације и преокрети виђени су и у другој четвртини. Овога пута је Мега кренула боље (30:24), али су Добрић и Фаје тројкама брзо изједначили (30:30).

Настављена је Звездина серија све до прве двоцифрене предности (40:30), нешто касније било је и максималних „плус 14” (48:34). Тада је уследио велики пад у игри шампиона АБА лиге.

Мега је то искористила на најбољи могући начин, те је чак преокренула до полувремена, уз поен Мококе са звуком сирене (50:49).

Ништа ново није виђено ни у трећем кварталу, опет је Звезда испустила предност, али је овога пута бар стекла поен вишка пред одлучујућих десет минута (73:72).

Црвено-бели су се још једном „одлепили”, те су пет минута пре краја имали пет поена вишка (87:82). Али, са две тројке Ашћерић је поново вратио Мегу на поен минуса (89:88), на нешто више од три минута пре краја.

Но, Риверс је наставио да затрпава кош ривала (91:88), а на два минута до краја Битадзе је због петог фаула морао ван игре. На тачно 52 секунде пре краја Мокока је закуцао за најаву драме (92:90).

Сјајни Риверс је потом дуго држао лопту, шутирао је две секунде пра краја, али је изблокиран. Томић је одмах затражио тајм-аут, на 34 секунде до краја меча. Риверс је погодио, али по истеку времена, показао је то и видео снимак.

На 14 секунди пре краја Фаје је по мишљењу судије направио фаул, те је Мега имала управо толико времена за последњи напад. Три секунде пре краја Лазић је фаулирао Мококу, а Француз је погодио први, а промашио други пут (92:91).

На 1,4 секунде пре краја на Риверсу су домаћи направили неспортски фаул, а Риверс је погодио оба пута.

Звезда је имала и лопту а стране, те је Јањић послао на линију слободних бацања Човића. Плеј Звезде је погодио оба пута (96:91).