Салвини: Антируске санкције су бациле западне економије на колена

ИТАЛИЈАНСКИ ВИЦЕ-ПРЕМИЈЕР: МОЈУ ЗЕМЉУ СУ ЛИШИЛЕ ВИШЕ ОД ПОЛОВИНЕ ИЗВОЗА У РУСИЈУ

Матео Салвини

* ПУТИН: Руским физичким и правним лицима уведено је 28.595 санкција, вишеструко више него свим осталим земљама заједно. То је механизам за системски стратешки притисак на Москву

_______________________________________________________________

              ЗАМЕНИК италијанског премијера Матео Салвини изјавио је да су се санкције усмерене на слабљење Русије обиле ЕУ о главу и „бациле западне економије на колена“.

              „Након скоро четири године рата, 19 пакета санкција бацило је западне економије на колена и вртоглаво повећало рачуне за струју италијанских породица. Те санкције су лишиле Италију више од половине извоза у Русију“ – оценио је Салвини.

              Указао је на растућу милитаризацију Европе због тобожње „опасности из Москве“:

              „Будимо опрезни. Ако Хитлер и Наполеон нису могли да освоје Москву, мало је вероватно да ће то успети Каја Калас, Емануел Макрон, Кир Стармер и Фридрих Мерц“.

              Владимир Путин је пре неки дан прецизирао да је руским физичким и правним лицима уведено 28.595 санкција, вишеструко више него свим осталим земљама заједно.

               Та ограничења, према његовим речима, представљају механизам за системски стратешки притисак на Москву“.


 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари