Амерички војни аналитичар „нацртао” како би САД победиле Русију у трећем светком рату

ТВРДИ ДА ОРУЖАНЕ СНАГЕ САД ИМАЈУ 4.000 „ТОМАХАВКА”, А ДА ТРЕБА ДА ДОБИЈУИ  5.000 РАКЕТА JASSM

  • Ден ПЛЕШ: „Сједињене Државе су у стању да моћним ударом ненуклеарних ракета неутралишу нуклеарни потенцијал Русије. Наравно, уз подршку противракетне заштите. Не би то, дакако, био лак задатак. Да би руске ракете са нуклеарним главама биле уништене пре него што буду лансиране – Оружане снаге САД морале би претходно  угушитити руске радаре и комуникације командних тачака. Можда и уз коришћење сајбер-напада”
  • ФАКТИ: Размаштао се и размахао Американац. Не то не мора да плати порез. Ништа што им је застарела сиријска ПВО  пообарала пре неки дан 46-71 „Томахавка”. И што су најмање две стигле у Москву на скенирање. Толико је војни врх Русије објавио, а обично се у сличним ситуацијама не објављује оно што је најважније...

          НЕЗАВИСНИ амерички портал Conversation објавио је текст чији аутор – Ден Плеш – тврди да Сједињене Државе располажу таквим „колосалним могућностима” да Русију у трећем светском ратзу могу победити и без нуклеартног оружја.

          По његовој процени, свако размишљање о исхоу евентуалног тећег светског рата мора почети од војен моћи САД. А он то види овако:

          „Иако и Русија и Кина имају доста различитог оружја, амерички команданти располажу средствима која омогућавају да се наоружање противника неутралише пре него што буде примењено. Наша ратна морнарица има, примера ради, 4.000 крстарећих ракета `Томахавк`, а флота и ваздушне снаге САД управо су почеле да добијају 5.000 крстарећих ракета JASSM домета 320 до 960 километара. А Русија и Кина немају ништа слично – ни по количини ни по домету и квалитету. Ништа што би било претња континенталном делу Сједињених Држава”.

          Плеш се посебно бави поморским снагама, а за пример узима виђено протеклих дана у источном Медитерану.

          Навео је да се подигла прашина због „две руске фрегате и неколико мањих бродова”, док су САД у истој акваторији имале шест разарача са десетинама крстарећих ракета (сваки), а Француска носач авиона и око 20 других ратних бродова.

          Плеш је уверен да ни кинеска флота није опасност по САД:

          „Да, кинеска ратна флота јача, али је по броју бродова равна само поморским снагама Јапана и Тајвана, а САД по целом свету имају десет носача авиона, плус јуришне бродове”.

          Плеш из свега извлачи свој основни закључак:

          „Сједињене Државе су у стању моћним ударом ненуклеарних ракета неутралишу нуклеарни потенцијал Русије. Наравно, уз подршку противракетне заштите. Не би то, дакако, био лак задатак.  Да би руске ракете са нуклеарним главама биле уништене пре него што буду лансиране – Оружане снаге САД морале би претходно  угушитити руске радаре и комуникације командних тачака. Можда и уз коришћење сајбер-напада”.

          Американац је израчунао да би САД морале уништити око 200 „стационарних руских ракета”, плус око 200 мобилних, плус десетак ракетних подморница и бомбардера.

          Плеш је – као прави Амер – уверен да је све ово могуће, а да Русија такав удар „не би преживела”.

           Такође: да је амерички програм Prompt Global Strike већ сада у стању да обезбеди удар ненуклеарним ракетама по било којој тачки на Земљи у року од једног сата.

          Плеш у том духу наглашава: „Ако удар Prompt Global Strike не би зауставио све руске ракете – САД могу искористити свој противракетни штит”.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари