Због чега Американци у тишини купују совјетске и руске војне авионе?
НЕКИ МЕДИЈИ У САД ВЕЋ СУ ИЗВЕЛИ ЗАКЉУЧАК ДА СЕ ПЕНТАГОН СПРЕМА ЗА РАТ ПРОТИВ РУСИЈЕ
Америчка 64-та ескадрила „Агресор“
- Ово има дугу (пред)историју. У октобру 1972-ге у авио-бази Нелис била је формирана 64-та ескадрила названа „Агресор“. Тако је Совјетски Савез - не нападајући САД - у очима Американаца постао агресор
- После распада СССР, Сједињене Државе су 1999. преко посредника у Молдавији купили неколико МиГ-29 - специјално за 64-ту ескадрилу. Сада им Украјина, ако је веровати америчкој штампи, за мале паре уступа своје МиГ-29 и Су-27 који ће изигравати праве „агресоре“
- Поред половних и застарелих „мигова“ и „сухоја“, у састав 64-те ескадриле су укључени и савремени F-16C Block 25F. Њих су офарбали у боје најновијег руског ловца пете генерације Су-57, који још пролази летачка тестирања. Нису изостале ни звезде на крилима
АМЕРИЧКИ медији пишу да неке приватне компаније из САД активно купују на истоку Европе ловце совјетске и руске производње.
Купују и полуотписане и оне који су у сасвим пристојном стању, највише МиГ-29, МиГ-21 и Су-27. Доводе их у ред, а потом их ратна авијација САД наводно користи за вежбање својих пилота. Као „непријатељску авијацију“ и - мете.
Сами Американци из овога изводе закључак да се њихови пилоти (Пентагон) спремају за рат против Русије.
Ово је у историји САД већ било.
Американци су током 1968-ме - у време ваздушних битака на Северним Вијетнамом - срамно губили у дуелима са вијетнамским пилотима. На четири оборена „Фантома“ или „Скајхоука“ - долазио је по један МиГ-17 или МиГ-21.
Тада је Пентагон 1969-те у авио-бази Мирамар формирао центар за припрему пилота за ваздушне битке. Користили су и тактику авијације СССР, а на крилима авиона имали су и црвене звезде.
У октобру 1972-ге у авио-бази Нелис била је формирана 64-та ескадрила названа „Агресор“. Тако је Совјетски Савез - не нападајући САД - у очима Американаца постао агресор.
„Агресори“ су користили авионе који су споља личили на совјетске ловце иуз тог времена. Најпопуларнији је био F-5 Tiger.
Чак су коришћени и израелски ловци „Кфир“, који су у САД названи F-21A, да њихови пилоти не би сметали с ума да ратују против МиГ-21.
Овакве припреме су дале резултате: амерички губици су се осетно смањили.
Украјина је међу земљама које Американцима јефтино продају своје МиГ-29 и Су-27.
После распада СССР, Сједињене Државе су 1999. преко посредника у Молдавији купили неколико МиГ-29 - специјално за поменуту 64-ту ескадрилу.
Сада им Украјина, ако је веровати америчкој штампи, за мале паре уступа своје МиГ-29 и Су-27 који ће изигравати право „агресора“.
Није искључено ни да пилоти Незалежне (иронично: Независне Украјине) пожеле да у тренажним борбама управљају својим ловцима, глумећи руске пилоте.
Да су украјински ловци већ у саставу ескадриле „Агресор“ индиректно потврђује и погибија потпуковника америчке авијације Ерика Шулца који је погинуо почетком септембра. Његов авион се разбио док је он изводио сложене фигуре са Су-27.
Погинуо је 160 километара северозападно од авио-базе Нелис.
Поред половних и застарелих „мигова“ и „сухоја“, у састав 64-те ескадриле су укључени и савремени F-16C Block 25F.
Њих су офарбали у боје најновијег руског ловца пете генерације Су-57, који још пролази летачка тестирања.
Нису изостале ни звезде на крилима.
Рат се, дакле, наставља. Добро је само што је засад све на нивоу војних игара...