Србија без боксера на OИ у Рио де Жанеиру

ПРЕДСТАВНИК СРБИЈЕ У ЛОНДОНУ 2012, АЛЕКСАНДАР ДРЕНОВАК ЕЛИМИНИСАН У ОСМИНИ ФИНАЛА

Србија ће на олимпијском турниру у боксу, дефинитивно, бити без представника.

Геард Ајетовић и Петар Мауковић изгубили су у осмини финала квалификационог турнира у Варгасу, у Венецуели.

Ајетовића је у средњој категорији (до 75kg) у првом колу савладао Раул Санчес из Доминиканске Републике, Мауковић је у полутешкој (до 81kg) изгубио нокаутом од Колумбијца Хуана Крлоса Кариља.

У осам олимпијских категорија по тројица боксера обезбедиће наступ у Рију, у тешкој и супертешкој само победник одлази на олимпијски турнир.

Квоте за наступ на Играма у Бразилу до сада су обезбедили такмичари и такмичарке из 70 држава.

Србија је на претходним Играма, у Лондону 2012. године, имала представника у боксу, Александар Дреновак је у средњој елиминисан у осмини финала.