Звездина десета узастопна победа против Рада

ЦРВЕНО-БЕЛИ ТРИЈУМФОВАЛИ НА БАЊИЦИ СА 0:3 (0:1) ГОЛОВИМА ЈОВЉЕИЋА И БЕНА

Стрелац: 0:1 – Јовељић у 20, 0:2 - Јовељић у 53, 0:3 Бен у 86. минуту.

Београд – Стадион: „Краљ Петар Први“. Гледалаца: -. Судија: Илија Брдар.

РАД: Марковић, Шипчић, Јовановић, Стевић, Тричковић, Баиновић, Тановић (од 69. Касалица), Илић (од 46. Живковић), Петровић, Трифуновић, Веселиновић (од 81. Буснић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић, Савић, Милуновић, Стојковић, Јовичић (од 64. Вулић), Јованчић, Иванић ()од 82. Вукановић), Бен, Јовељић, Павков (од 64. Ебисилио).

____________________________________________________________________

ЦРВЕНА звезда је остварила десету узастопну победу против Грађевинара и тако наставила сјајан низ против тима са Бањице.

Најзаслужнији за нови тријумф српског шампиона био је млади нападач Дејан Јовељић који је постигао два гола.

Стрелац је био и Бен после лепе асистенције Ебисилија.

Подсетимо, ово је била и 100. јубиларна утакмица на којој је Владан Милојевићпредводио екипу Звезде са клупе.

Домаћи тим је у првом минуту имао прву велику шансу већ на старту, Грађевинари су запретили озбиљно у 25. секунди, али Гајић је успео да лопту избаци у аут.

После карамбола након корнера у казненом простору Грађевинара најбоље се у 20. минуту снашао млади нападач Јовељић који је са пет, шест метара погодио мрежу.

Павков је у 44. минуту после грешке домаћих дошао у велику шансу, али није искористио поклон. Нападач Звезде је покушао да лобује голмана, погодио је мрежу, али њен спољни део.

У 53. минуту је виђенаајсторија Јовељића за 2:0!

Млади нападач Звезде сјајно је окренуо Јовановића на петерцу и постигао свој други гол на мечу.

Прелепа асистенција Ебисилија  у 86. минуту била је увертира за рутинску реализациј Бена за 3:0.