ВМА: Тадић је у потпуно добром и стабилном општем стању

САОПШТЕЊЕ КОНЗИЛИЈУМА ЛЕКАРА

КОЈЕ ЈЕ ПОТПИСАО КАРДИОЛОГ ДРАГАН ДИНЧИЋ

  • У извештају ВМА се наводи да је 28. новембра Тадићу урађена комплетна лабораторијска анализа, која је укључивала стандардне анализе, параметре упале, имунолошке параметре,као и скрининг туморских маркера
  • Резултати актуелно учињених лабораторијских анализа, функционалних тестова и морфолошких испитивања су у целини у границама нормалних вредности и уредних налаза
  • За сада нису потребна додатна клиничка испитивања, као ни специфична терапија, наводи се у извештају конзилијума ВМА, који је потписао пуковник. проф. др Драган Динчић, кардиолог
  • ФАКТИ: Као што се лако закључује већ после првог читања, у саопштењу нема никаквог указивања због чега се извештај ВМА појавио управо у овом тренутку. Никаквог указивања да се саопштењем нешто демантује. Чак нема ни објашњења - с обзиром да се наглашава да се извештај заснива на резултатима „редовног систематског прегледа“ од  28. новембра - због чега се извештај конзилијума са потписом пуковника Динчића појавио цео месец дана касније.

        БЕОГРАД, (ФоНет) - Председник Србије Борис Тадић је у потпуно добром, стабилном општем стању, као и добром стању по органским системима, истиче конзилијум лекара Војномедицинске академије (ВМА) после Тадићевог редовног систематског прегледа.

        У извештају ВМА се наводи да је 28. новембра Тадићу урађена комплетна лабораторијска анализа, која је укључивала стандардне анализе, параметре упале, имунолошке параметре,као и скрининг туморских маркера.

        Урађен је ЕКГ, спирометрија, ЕХО преглед срца, абдомена, мишиђних тетива, доплер крвних судова, као и РТГ срца и плућа, наводи се у извештају ВМА, који је јавности на увид ставила Прес служба председника Србије.

        У извештају, конзилијум лекара наглашава да је, после оперативног лечења парцијалне руптуре Ахилове тетиве на левој нози, децембра месеца 2010. године, као и комплетно спроведених мера физикалне терапије и рехабилитације, локални налаз на тетиви у целини уредан и стабилан.

        Тадић је у потпуности способан за рекреативне физичке активности.

        Резултати актуелно учињених лабораторијских анализа, функционалних тестова и морфолошких испитивања су у целини у границама нормалних вредности и уредних налаза.

        Објективни клинички прегледи по органским системима показују уредан налаз.

        С обзиром на све наведено, саветује се наставак примене досадашњих мера програмиране физичке активности аеробног типа и хигијенско дијететског режима.

        За сада нису потребна додатна клиничка испитивања, као ни специфична терапија, наводи се у извештају конзилијума ВМА, који је потписао пуковник. проф. др Драган Динчић, кардиолог. 

   Загребачки недељник НАЦИОНАЛ, бр. 841 од 27. децембра 2011.

   С Р Б И Ј А   Н А   П Р Е К Р Е Т И Ц И

Рат за насљедника тешко болесног Тадића

  • Протеклог тједна и пословично устрашени београдски медији, који страсно разваљују приватне животе мање моћних, али у Тадића и његове и не помишљају дирати, усудили су се упитати предсједника зашто изгледа лоше. И то баш док је с Ђиласом обилазио градилишта по Београду
  • „Нисам болестан, уморан сам јер пуно радим и убудуће ћу једнако лоше изгледати“, одговорио им је Тадић, а они су се, хтјели-не хтјели, морали помирити с тиме да је то крај расправе о предсједникову здравственом стању
  • Међутим, Тадић није тада новинарима рекао истину. Извори из најугледније српске медицинске установе, Војномедицинске академије, увјеравају нас да је Тадићево здравље јако нарушено - толико да се чуде како уопће функционира
  • Предсједнику су дијагностициране двије веома тешке болести. Неизљечиве. Болује од мултипле склерозе и лупуса. С те двије болести уз врхунску медицинску скрб може још дуго живјети, али не и одржавати захтјеван предсједнички ритам, ­тврди наш извор који је видио Тадићев болеснички картон
  • Београдски градоначелнк Ђилас спрема се преузети трон Бориса Тадића, којему су према поузданим Националовим изворима дијагностициране двије веома тешке болести

        У самом врху Србије почео је беспоштедан рат. Према информацијама из врло поузданих београдских извора, само три мјесеца прије парламентарних избора, ратује се на двије фронте унутар владајуће Демократске странке.

        О првом сукобу београдски медији пишу мање-више отворено иако не претјерано гласно. Ријеч је о борби између министра вањских послова Вука Јеремића и београдског градоначелника Драгана Ђиласа. Потоњи је други човјек ДС-а, одмах иза Тадића, неупитан владар Београда и један од најбогатијих, ако не и најбогатији политичар у Србији, због чега се на београдским фасадама унаточ свим напорима комуналаца све чешће појављују графити „Ђилас тајкун“. Јеремић је пак од српске дипломатске звијезде, чији су се портрети и интервјуи могли наћи у већини интерних часописа најскупљих свјетских хотела, спао на то да га избјегавају велепосланици свих важнијих земаља.

        Први унутарњополитички пораз доживио је управо од Ђиласа који га је побиједио у утрци за другог човјека странке. На то се надовезала и недавна еуропска одбијеница коју је Ђилас искористио да „закуца“ Јеремића и затражи његову смјену с мјеста министра вањских послова. А не тако давно Тадић га је видио као будућег премијера Србије. Засад је, додуше, преживио, али наши извори увјерени су да ће Ђилас наставити с притисцима све док Јеремића не истјера из политике.

НАПРЕДАК ТОМЕ ГРОБАРА

     „Морамо бити један тим. Не треба да радимо једни другима о глави. Чврсто сам против унутарстраначких обрачуна, а поготово сада пред изборе“, пренио је протеклог тједна београдски лист Данас Тадићеву реакцију на захтјев за смјеном Вука Јеремића. Српски предсједник врло је забринут, а бригу би требао дијелити и службени Загреб због пораста популарности Српске напредне странке која, према посљедњим анкетама, ужива подршку трећине бирача, готово десет посто више од владајућег ДС-а.

        Њихов челник Томислав Николић, који је још у вријеме док је умјесто Војислава Шешеља водио Радикалну странку зарадио надимак Тома Гробар, увелике је смањио број својих јавних наступа схваћајући да се тешко може суспрегнути да не блебне какву небеску глупост те је пустио да умјесто њега говори импресиван тим економиста, што је итекако поправило рејтинг странке, а њега самог избацило у орбиту да може озбиљно рачунати на позицију будућег српског премијера. Због тога Тадић покушава зауставити унутарстраначке борбе. Унаточ свој моћи коју доноси предсједнички положај у Србији, ипак му не би одговарало да умјесто страначког колеге, на мјесту премијера има непредвидљивог Тому Гробара.

        Но српски предсједник има и други разлог због којег жели зауставити унутарстраначке обрачуне и примирити амбиције челних људи ДС-а. Наши врло упућени извори, који у цијелој овој причи немају особних интереса те су нас у страху за своју особну сигурност замолили за анонимност, тврде да је Тадић забринут и за своју властиту будућност - како политичку тако и особну.

        Тадић је, тврде, тешко болестан. По београдској чаршији већ се неко вријеме испод гласа о томе говори, а до Национала је та информација први пут дошла у рујну, али смо је тек посљедњих дана успјели провјерити.

        Протеклог тједна и пословично устрашени београдски медији, који страсно разваљују приватне животе мање моћних, али у Тадића и његове и не помишљају дирати, усудили су се упитати предсједника зашто изгледа лоше. И то баш док је с Ђиласом обилазио градилишта по Београду.

        „Нисам болестан, уморан сам јер пуно радим и убудуће ћу једнако лоше изгледати“, одговорио им је Тадић, а они су се, хтјели-не хтјели, морали помирити с тиме да је то крај расправе о предсједникову здравственом стању.

ТАЈКУНУ ОДГОВАРА ПОРАЗ

         Међутим, Тадић није тада новинарима рекао истину. Извори из најугледније српске медицинске установе, Војномедицинске академије, увјеравају нас да је Тадићево здравље јако нарушено - толико да се чуде како уопће функционира. Туга и жалост.

        Предсједнику су дијагностициране двије веома тешке болести. Неизљечиве. Болује од мултипле склерозе и лупуса. С те двије болести уз врхунску медицинску скрб може још дуго живјети, али не и одржавати захтјеван предсједнички ритам, ­тврди наш извор који је видио Тадићев болеснички картон.

        Предсједнику на ВМА, тврди наш извор, једном мјесечно мијењају крв, покушавајући тако поправити опће стање организма нагриженог и основним болестима и агресивном терапијом.

        У јавности је пак примијећено да Тадић поновно шепа - као и у просинцу 2010. Тада је био и на операцији, уз образложење да мора санирати стару спортску озљеду коју је зарадио на омиљеној му кошарци. „То је стара озљеда, но морат ћу на операцију након нове озљеде. Трпио сам болове 15 мјесеци, али сам то све добро скривао од вас“, тврдио је тада Тадић. Но наши извори тврде да није била ријеч о спортској озљеди Ахилове тетиве него о тумору, срећом, бенигном.

        Тадићево стање, увјерава нас извор упућен у односе унутар ДС-а, толико је лоше да умјесто њега све важније одлуке доносе његови савјетници који су се добрим дијелом укључили у борбу за предсједниково наслијеђе.

        Покушавајући смирити страсти унутар странке, Тадић се, осим што настоји спријечити пораз на изборима, брине и о свом положају. Његово крхко здравље било је сигнал за почетак борбе за трон, а то је посљедње што жели.

        Насљедника жели одабрати сам, а прије тога мора пацифицирати страначке јастребове, понајприје моћног Ђиласа. Мора га примирити барем на неколико мјесеци да спријечи крах на изборима који би Ђиласу одговарао јер би тако имао још један аргумент за преузимање странке.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари