Вујановић и намештаљку од „државног удара” узео за аргумент против референдума о уласку у NATO

ЂУКАНОВИЋЕВА АМЕБА ПРИЗНАЛА ДА ЈЕ ПРЕ ЧЕТИРИ ГОДИНЕ БИЛА ЗА РЕФЕРЕНДУМ

Вујановић на Конгресу СУБНОР-а

  • На конгресу СУБНОР-а и антифашиста Црне Горе рекао и ово: „Нама референдум не треба. Он би био нови изазов, нови ризик безбједности и нова непотребна активност која би била извјесно реприза свих оних ризика са којима се Црна Гора током ове четири године упознала. Ако би то био нови полигон за унутрашње подјеле и њихово продубљивање и ако би то изазвало нове безбједносне ризике, а извјесно је да би, онда Црној Гори тај референдум не треба“
  • ФАКТИ: Овом беднику Бог није дао ни толико памети и страха да схвати да својим ставом против референдума (изазов, „реприза ризика“…) само даље потенцира и увећава и унутрашње поделе, и изазове, и ризике. Да тиме само додатно легитимише право народа да се побуни… Наравно, ова људска и политичка нула рачуна на NATO-заштиту. Вероватно је и њему и Милу већ гарантована…

        ПРЕДСЕДНИК Црне Горе Филип Вујановић казао је да је пре четири године био за референдум о уласку у NATO, али да је у међувремену, с обзиром на ситуацију у земљи, променио мишљење.

        „Никога никад нити сам обмањивао нити ћу обмањивати. Имам право и обавезу да кажем оно што мислим. Имам право и обавезу да кажем да сам се предомислио. Четири године су ми показале да нисам био у праву тиме што сам вјеровао да Црна Гора има тај степен демократске зрелости да се изјасни о тако важном питању“, казао је Вујановић новинарима након присуствовања VI Конгресу СУБНОР-а и антифашиста Црне Горе.

        Истакао је да се од 2013. догодило много тога што је показало да за референдумом нема потребе, наводећи између осталог покушај државног удара на дан парламентарних избора 16. октобра.

        „Нама референдум не треба. Он би био нови изазов, нови ризик безбједности и нова непотребна активност која би била извјесно реприза свих оних ризика са којима се Црна Гора током ове четири године упознала. Ако би то био нови полигон за унутрашње подјеле и њихово продубљивање и ако би то изазвало нове безбједносне ризике, а извјесно је да би, онда Црној Гори тај референдум не треба“, рекао је Вујановић.

        На питање да ли очекује какве проблеме на Цетињу 28. априла, када је заказана свечана сједница Скупштине Црне Горе о NATO, али и анти-NATO протести, председник је казао да не очекује.

        „Не очекујем проблеме. Мислим да је право свих грађана који се не слажу са неком државном одлуком и њеном политиком да то искажу. Коначно и у NATO државама имате протесте и у поводу окупљања и самита NATO-а“, рекао је он.

        Сматра да посланици имају пуни легитимитет да донесу одлуку о пријему Црне Горе.

        На крају је казао и да очекује да ће противници чланства у Скупштини променити мишљење као што је он.

        „Ја сам увјерен да ће вријеме показати да ће они који нису за NATO имати потребе и обавезе, као што сам и ја сада казао, да се предомисле када виде разлоге против и да своје мишљење усмјере ка ономе што је корист Црне Горе. Наша корист је NATO. Наша корист је Европска унија. Уласком у NATO ми ћемо убрзати улазак у ЕУ. Од 28 чланица NATO, 22 су у ЕУ. Ми ћемо лакше, брже и ефикасније преговарати за европске интеграције када будемо чланица NATO“, казао је Вујановић.

        Он је исказао поштовање за постигнућа антифашиста Црне Горе.

         „Сигуран сам да ће тај дух антифашизма, као вјечна вриједност Црне Горе, и на овом Конгресу добити своју пуну потврду“, рекао је Вујановић.

        Вијести
 
Категорије: 

Слични садржаји

Коментари