ДСС: Интереси ЕУ и српске еврофилне власти се поклопили - ви нама Косово, ми вама власт

ИЗВЕШТАЈ ЕВРОПСКЕ КОМИСИЈЕ ПОКАЗАО ДА ЕУ ЖЕЛИ САМО ОБАВЕЗУЈУЋИ СПОРАЗУМ СА ПРИШТИНОМ

        ЕВРОПСКА унија је свесна да не може да оствари свој интерес - признање сецесије Косова од стране Србије - уколико све мање демократској власти која тај интерес спроводи не да прећутну сагласност за урушавање правне државе и контролу медија.

        Зато су само формалне природе све примедбе и препоруке упућене Србији Извештајем Европске комисије о напретку Западног Балкана у европским реформама, а суштинска је само она која се односи на решавање питања Косова. Довољно је само као пример навести оцену ЕК да је у области владавине права за претходних годину и по дана остварен напредак.

        Европску комисију у овом моменту интересује само једно: тзв. нормализација односа Србије и Косова потписивањем правно обавезујућег споразума. А шта то заправо значи види се већ из чињенице да је о напретку Косова на путу ка Европској унији сачинила посебан извештај, третирајући га као независну државу, равноправно са Србијом и осталим државама Западног Балкана.

        Извештај Европске комисије представља типичан пример лицемерја институција Европске уније.

        Њима је познато да је у Србији суспендована правна држава, да није остварено ништа од онога без чега правне државе нема: Устав и закони се некажњено крше, Уставни суд се самоукинуо прихватањем улоге продужене руке извршне власти, под чијом контролом је и целокупно правосуђе, избори нису слободни и фер, подела власти не постоји и сконцентрисана је у једном човеку, стање у медијској сфери је драматично, борбе против корупције нема... На делу је самовоља политичке олигархије.

        Све је то Европској комисији веома добро познато, па јој је познато да не може ни да очекује својим извештајем препоручени „напредак“ у овим областима, али јој то и није важно.

        Очигледно је да су се интереси ЕУ и српске еврофилне власти у овом моменту поклопили: ви нама Косово, ми вама власт.

        Демократска странка Србије сматра да је преко потребно да се у Србији хитно отвори широки демократски дијалог о наставку евроинтеграција Србије, које подразумевају признавање сецесије Косова.

         (саопштење Демократске странке Србије)

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари