Либерали слабо прошли чак и у Бриселу - средишту ЕвроИмперије

ЛЕ ПЕН ПОТУКЛА МАКРОНА ИАКО ЈОЈ У КАМПАЊИ  - ПОВИЦИМА „НАЦИСТКИЊА` - НИСУ ДАЛИ ДА УСТА ОТВОРИ

* У Немачкој друго место на изборима за Европски парламент заузели Зелени (Grune). Али, ако мислите да ови „зелени“ значе бригу за екологију – то можете слободно заборавити. Њихова главна фора је усељавање Африканаца у Немачку без ограничења. Тако себи праве изборну базу за преузимање власти

* УШведској су њени „Зелени“  претрпели прави крах, освојивши само 9 одсто гласова, па ће у Европском парламенту имати дупло мање посланика него досад. Швеђани су први прочитали „зелену идеологију“. Швеђани су прагматични, а Немци познати по умешности испирања мозгова у оквирима једне идеологије

* На новом Нирнбершком процесу треба прогласити за злочиначку структуру

____________________________________________________________________

         Пише: Игор МАЉЦЕВ

         СЦЕНА на берлинском изборном месту Рајникердорф: пет  Афро-Немаца, седам Турака-Немаца и осам Арапа-Немаца. Сви говоре лоше немачки осим Турака. Сви гласају.

         Није ми најјасније отуд толико немачких држављанстава у рукама Афро-Немаца. Изгледа да је резултат политике мајчице Меркел.

         На том бирачком месту је Алтернатива за Немачку (AfD) 2017-те, на изборима за Бундестаг, добила 24 одсто гласова. Сада су ту највише гласова добили Зелени (Grune).

         Само, ако мислите да ови „зелени“ значе бригу за екологију – то можете слободно заборавити. Њихова главна фора је усељавање Африканаца у Немачку без ограничења.

         Тако себи праве изборну базу за преузимање власти.

         „Зелени“ се у Немачкој сада држе као победници и испијају шампањац. Међутим, ако се погледа на изборно-политичку карту Немачке, лако се уочава да су њихове тврђаве - Берлин и Хамбург. А да је Берлин усред федералне земље Бранденбург која је сва у плавој боји  AfD.

         Потпуно плаве су још две земље – једна од њих је Саксонија.

         Лако је објаснити узлет „Зелених“.

         Владајуће партије – да би пажњу јавности скренуле са чудовишних проблема са имигрантима – позвале су у земљу проповедника сутрашње смрти целе цивилизације од CO2 - Швеђанку Грету Тунберг, која је – кршећи немачке законе – почела да изводи ученике у време наставе на протесте „против климе“.

         Тако је та антинаучна проблематика дошла међу топ-новости, па се нико више није бавио `мигрантским криминалом`, нити постављао питања поводом 23 милијарде евра буџетског новца који се (годишње) улаже у пресађивање вредности туђих хришћанству.

         По иронији, у Шведској, земљи те Грете Тунберг, тамошњи „Зелени“ су претрпели на изборима за Европарламент прави крах, освојивши само 9 одсто гласова, па ће у Европском парламенту имати дупло мање посланика него досад.

         Швеђани су први прочитали „зелену идеологију“, а и знају које корпорације стоје иза Тунберг.

         Швеђани су прагматични, а Немци познати по умешности испирања мозгова у оквирима једне идеологије.

         То у Француској, међутим, уопште не пролази.

         Иако се њени либерали праве да је све у реду и надају се да ће у Европарламенту (који на новом Нирнбершком процесу треба прогласити за злочиначку структуру) добро стајати – у Француској побеђује Марин Ле Пен са својим Rassemblement National (RN) јер осваја 23,3 одсто, претекавши Макронову партију.

         Замислите до чега је требало довести Французе да овако гласају за Ле Пен којој у кампањи за Европарламент нису дозвољавали да зине. Одмах су је ућуткивали повицима: „Нацисткиња!“

         А ко су ствари прошле у колевци ЕвроИмперије, у Бриселу? Јесу ли тамо либерали били главни?

         Ни случајно! Највише гласова је добила Nieuw-Vlaamse Alliantie (N-VA) – умерена конзервативна фламанска партија која је за издвајање из састава Белгије.

         На другом месту се нашла крајње десна партија Фламански интерес (Vlaams Belang) која је за независну Фландрију, за ограничавање усељавања и „традиционалне фламанске вредности“.

         У Британији је на првом месту потпуно нова Фараџова Партија Брегзита. Освојила је 31,6 одсто гласова, односно 23 мандата у Европарламенту. Торијевци су спали на 9,1 одсто, а бирачи су показали место (само 14 одсто) и Labour и њиховом лидеру Корбину.

         Либерални демократи (20,3 одсто) од лабуриста су преузели све који желе да остану у ЕУ.

         Ово је најавило и нову структуру британског парламента у којем ће за кормилом бити десница. И то: нова десница.

         Како ће се `сложити` коалиције у Европарламенту – тек ће се видети. Али, и без тога је јасно да су разилажења међу политичким снагама, а и њихова радикализација – већи него икад...

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари