Поморски „Панцир-МЕ“ не личи случајно на борбене роботе из научно-фантастичних филмова

ОВАЈ РУСКИ РАКЕТНО-ТОПОВСКИ СИСТЕМ ПРАКТИЧНО НЕМА „МРТВИ УГАО“ ЈЕР РАСПОЛАЖЕ СА ТРИ РАДАРА

  • „Панцир-МЕ“ поуздано штити свој брод од свега у пречнику од 20 километара, а у висину - 15 километара. Од свега: крстарећих ракета, надзвучних противбродских ракета, авионских бомби и и беспилотних летелица
  • Ракете „Панцира“ уништавају циљеве распрскавајућим бојевим главама - облацима оштрих челичних „гелера“. Његова два шестоцевна топа калибра 30mm испаљују 5.000 пројектила за један минут
  • Конструктор Јуриј САВЕНКОВ: „Рођење поморског „Панцира“ било је захтев времена. Он може да уништава противбродске ракете практично и непосредно пре него што би погодиле брод. Ако противник напада из ваздуха - активирамо ракете које погађају и на 20 километара, а потом топовима дотучемо оне које умакну ракетама. Топовима је најбоље уништавати авио-бомбе од 500 килограма“

Пише: Александар ХРОЛЕНКО, МИА „Русија данас“

        РУСИЈА је лидер у конструисању и производњи високотехнолошких оружја, а најновији доказ за то је - поморска верзија познатог копненог система ПВО „Панцир“.

        Бродски зенитни ракетно-топовски систем ПВО „Панцир-МЕ“ први пут је јавности био показан на Међународном војно-поморском салону у Санкт-Петербургу. И, одмах је оставио јак утисак и на специјалисте и на посетиоце изложбе.

        Личи на борбеног робота из каквог фантастичног филма. У сваком случају, „Панцир-МЕ“ је изазвао респект већ и својим застрашујућим изгледом, а још више - бојевим могућностима.

        Сама моћ тог ракетно-артиљеријског оружја, заједно да најмодернијим радарско-оптичким интегрисаним системом управљања њиме - претворили су то оружје у најефикасније могуће средство одбране.

        „Панцир-МЕ“ поуздано штити свој брод од свега у пречнику од 20 километара, а у висину - 15 километара. Од свега: крстарећих ракета, надзвучних противбродских ракета, авионских бомби и и беспилотних летелица.

 

        Ракете „Панцира“ уништавају циљеве распрскавајућим бојевим главама - облацима оштрих челичних „гелера“.

        Његова два шестоцевна топа калибра 30mm испаљују 5.000 пројектила за један минут.

        „Панцир“ има радар са фазираном решетком-антеном, што му омогућава да прати и све оно што може да угрожава брод, а и сопствене ракете.

        После добијања команде, цео борбени систем „Панцира“ реагује аутоматски, за две-три секунде. Ракетама може истовремено гађати четири циља у сектору од 90 степени.

        „Панцир-МЕ“ практично нема „мртви угао“ је располаже са три радара. Један је оптички, други служи за откривање опасности на даљинама до 50 километара, а трећи за праћење летећих мета.

        „Панцир“ зато види и детаље на свему што му се приближава. Чак и падобране диверзаната.

        Његов конструктор Јуриј Савенков наглашава:

       „Рођење поморског „Панцира“ било је захтев времена. Он може да уништава противбродске ракете практично и непосредно пре него што би погодиле брод. Ако противник напада из ваздуха - активирамо ракете које погађају и на 20 километара, а потом топовима дотучемо оне које умакну ракетама. Топовима је најбоље уништавати авио-бомбе од 500 килограма“.

        Савенков додатно указује: „Панцир-МЕ“ је толико универзалан да се може поставити и на мале бродове и на носаче авиона“.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари