Изложена и подморница Амур 1650 чији енергетски уређаји не зависе од ваздуха

МЕЂУНАРОДНА ВОЈНО-ПОМОРСКА ИЗЛОЖБА У САНКТ ПЕТЕРБУРГУ

Амур 1650

           У СЕВЕРНОЈ руској престоници - Санкт Петербургу - отворена је VI Међународна војно-поморска изложба. Један од највећих и најпрестижнијих војно-поморских форума на свету.

           Изложба се одржава од 3. до 7.  јула, у периоду који је одлучујући за руску бродоградњу - процеси који се данас одвијају, као и одлуке које се доносе, одредиће судбину ове привредне гране у будућим деценијама, преноси агенција ИТАР-ТАСС.

           Око 40 војних бродова и чамаца, хеликоптери, штандови десетина компанија - од гиганата до малих приватних произвођача опреме, пилотске групе и званична лица - тако је изгледала данас Међународна војно-поморска изложба.

           Иза тог парадног лица крије се уобичајени рад оваквих форума - успостављање контаката, упознавање са иновацијама и опипавање терена, што омогућава да се назру правци развоја.

           Као и обично, на изложби учествују, како руске, тако и стране компаније, допловили су страни ратни бродови - два пољска и један холандски. 

           На штандовима ће бити макете и пројекти бродова, примерци најновије и серијске опреме, као и маса пратећих производа, укључујући специјалне поморске и војне часописе.

           Више од 40 експоната изложиће руска Обједињена бродоградилишна корпорација ОСК, рекли су агенцији ИТАР-ТАСС у служби за информисање ОСК. 

           „ОСК је највећи учесник Међународне војно-поморске изложбе у Санкт Петербургу. Укупна површина штанда износи скоро 1200 м2, а изложили смо више од 40 експоната груписаних у пет тематских зона: модерни пројекти, подморнице, фрегате/корвете, чамци и цивилни пројекти“, истакао је председник ОСК.

           Према његовим речима, кључни експонати ОСК су - неатомска подморница Амур 1650 са енергетским уређајима који не зависе од ваздуха (пројектант ЦКБ МТ Рубин), дизел-електрична подморница Амур 950, произвођач Рубин, мултифункционална фрегата из пројекта 22356 (пројектант Северноје ПКБ), корвете и патролни бродови произвођача ЦМКБ Алмаз и Зеленодольског ПКБ, као и цео низ савремених чамаца различите намене.

           Поред војно-поморских производа, карактеристичних за ову изложбу, на штанду је био и низ цивилних пројеката, као што су бродови за снабдевање бушаћих платформи, бродске дизалице итд.

           У оквиру пословног програма Међународне војно-поморске изложбе 2013,  одржани су преговори руководства ОСК са више од 40 иностраних делегација. Међу најзначајнијим активностима у оквиру корпоративног програма је потписивање записника о примопредаји француској страни крменог дела првог од два заказана десантна брода - носача хеликоптера класе „Мистрал“ које је наручило руско Министарство одбране, као и потписивање споразума о стратешком партнерству између ОСК и Вњешекономбанке.   

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари