The New York Times: Ова - 2017. година - биће најбоља у историји човечанства

УПОЗОРИО СВОЈЕ ЧИТАОЦЕ ДА НИСУ НАЈВАЖНИЈИ НИ ТРАМПОВ ДОЛАЗАК НА ВЛАСТ НИ ЊЕГОВИ ТВИТОВИ

  • Њујоршки лист тврди: „Важније је што ће данас преживети 18.000 деце која би у прошлости умрла од баналних болести, што ће око 300.000 људи добити струју, а 250.000 се извући из крајње беде“

        ОВА година - 2017-та године - из више разлога може бити једна од најбољих у историји човечанства, оценио је The New York Times.

        Амерички лист је „слику“ коју нуди изоштрио овако:

        „Безмало је свеопште мишљење да се свет распада на делове. Наслови по новинама управо на то упозоравају. Међутим, ствари уопште не стоје тако. По неким показатељима, 2016-та је била досад најбоља у људској историји, а 2017-та може бити још боља“.

        The New York Times предлаже својим читаоцима да не буду преокупирани избором Доналда Трампа за председника Сједињених Држава јер то уопште није најважније што се догађа у свету. Много су важнији: ниво сиромаштва у свету, растућа разлика у приходима богатих и сиромашних и стање здравствене заштите на планети.

        Лист наводи податак Светске банке да се сваки дан - у просеку - смањи за 250.000 број људи који живе у „крајњој беди“.

        The New York Times наводи да је 80-их година преко 40 одсто човечанства било изузетно сиромашно, да је тај проценат данас смањен до 10 одсто, а да ће до 2030-те спаси на 3-4 одсто.

        „А ово је - тврди њујоршки лист - важније од догађаја у Вашингтону“.

        Чак наглашава да ствари иду у добром правцу упркос томе што - како је објавио Oxfam International - осма најбогатијих људи на планети има богатство упоредиво са оним чиме располажу три и по милијарде становника Земље.

        Закључак The New York Times је на истој линији:

        „Запамтите: данас нису најважнији Трампови твитови. Важније је што ће данас преживети 18.000 деце која би у прошлости умрла од баналних болести, што ће око 300.000 људи добити струју, а 250.000 се извући из крајње беде“.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари